Мед Атлант

На Прикарпатті працівники “Муніципальної варти” реанімували чоловіка

Сьогодні вранці, 2 листопада неподалік ЦНАПУ на вулиці Галицькій, рятувальник та вартовий «Муніципальної варти» Івано-Франківська врятували життя чоловікові у якого зупинилося серце.

Про те, що з чоловік щось негаразд помітила чергова ЦНАПУ Лілія Лазавенко.

Це була звичайна зміна з охорони комунального майна, а саме ЦНАПУ. Дивлюся йде повз нас чоловік. Та й упав. Я підбігла – він не реагує. Ні на голос, ні на доторки. Відреагувала так, як нас вчили інструктори «Варти». Впродовж десяти секунд перевіряла, чи є дихання. Слухала, дивилася на груди, намагалася відчути на дотик. Нічого. Подзвонила на швидку, одночасно подзвонила черговому “Варти”, адже наш штаб неподалік, – розповідає вартова.

Менш як за хвилину на місце пригоди з аптечкою прибув рятувальник варти Михайло Попадюк, який був на чергуванні. Разом вони почали серцево-легеневу реанімацію: непрямий масаж серця та штучне дихання. Рятувальники варти пройшли курс надання кваліфікованої першої медичної допомоги та мають відповідне обладнання, надане «Мальтійською службою допомоги». До прибуття швидкої, завдяки діям «вартової» та «рятувальника» чоловік почав дихати. Його перевели у безпечне бокове положення та продовжили стежити за життєвими показниками. Медики по прибутті ввели пацієнтові необхідні медикаменти і він прийшов до тями.

При огляді виявили усі симптоми інсульту. Життя людини вдалося врятувати.

Вартові нагадують, що найціннішими є перших п’ять хвилин після зупинки кровообігу людини. Потім починаються незворотні зміни у мозку. А швидка зазвичай прибуває значно пізніше.

Читайте також: Франківські “вартові” екологи штрафують продавців ритуальної атрибутики

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...