Дігери спустилися на дно однієї з шахт Калуша, яка закинута вже 15 років

Нещодавно декілька дігерів відвідали Калуш, щоб спуститися в одну з закинутих шахт, куди вже 15 років ніхто не навідувався.

Ще з початку 2000-х років у Калуші почали занепадати і руйнуватися шахти. В результаті всі калуські шахти є мертвими і закиданими купою сміття. Проте дігери продовжуть досліджувати і випробовувати ці забуті території.

Як виявилося, ще не все втрачено і Калуш все-таки вберіг одну суху соляну шахту. Туди можна навіть спуститися на ліфті і помилуватися чудовими кристалами. Також можна помолитися в капличці, що знаходиться майже триста метрів під землею, повідомляє explorer.lviv.ua.

Дослідники розповіли, що, заручившись підтримкою депутата Калуської міської ради Віктора Павліва, побували і на інших шахтах. Також вони спустилися на дно 170-метрового сухого ствола шахти, куди впродовж 15 років ніхто не навідувався.

За їхніми словами, враження від подорожі досить екстримальні, повітря душне, пропитане запахом гнилих дощок. Драбина, яка зроблена без цвяхів ледве трималася, а під ногами хиталися дошки і плавали пластмасові пляшки.

Вода всередині сухого стволу біля сходів сягала близько одного метра. Але наближаючись далі, вода впиралася в похилу стелю і плавати можна було хіба-що з аквалангом – розповідає один із екстрималів, – повідомляють дігери.

Подекуди з глибини стволу шахти не тільки радіозв’язок не тягнув, а навіть не було чути гуркоту дощок і не видно світла ліхтарика. Проте була достатня кількість цінних кабелів. Проте дігери закликають в жодному разі не повторювати їхньої мандрівки, адже це може коштувати життя.

Мандрівка закінчилася для розвідників успішно, адже вони впродовж тижня готувалися до спуску, попередньо складаючи план дій.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...