Мед Атлант

ПАТ «Івано-Франківськгаз» оскаржуватиме рішення про штраф “за коефіцієнти” у суді

Як раніше інформувало МІСТО, ПАТ “Івано-Франківськгаз” перевіряли на законність “нарахування коефіцієнтів”.

26 березня відбулося засідання Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), на якому розглянули ці результати перевірок.

За результатами комісії ПАТ “Івано-Франківськгаз” оштрафували та зобов’язали зробити перерахунки всім споживачам до 12 квітня.

Як повідомляють у прес-службі організації, ПАТ «Івано-Франківськгаз» не погоджується з рішенням держрегурятора НКРЕКП про накладання штрафу на компанію у зв’язку приведенням газу до стандартних умов. Компанія вважає його політично мотивованим та дискримінаційним щодо інших споживачів та оскаржуватиме його в суді.  До того ж прийняте рішення суперечить численним нормам законодавства України  та ухвалам судів двох інстанції.

Рішення НКРЕКП від 26.03.2019р. не відповідає  головному  його принципу діяльності – недопущення дискримінації. Не приведення до стандартних умов обсягів газу ставить у нерівні умови споживачів в яких встановлені будинкові лічильники чи лічильники з термокорекцією із споживачами зі звичайними приладами обліку,  – пише прес-служба.

В Івано-Франківській області понад 55 тисяч споживачів використовують лічильники з автоматичною температурною компенсацією, ще понад 7,5 тисячам прикарпатцям газ обліковує будинковий прилад. Такі лічильники  автоматично приводять газ до стандартних умов. Виходячи з логіки НКРЕКП, такі споживачі мають сплачувати більше за інших, і до них не повинен застосовуватися понижуючий коефіцієнт, – говорить фінансовий директор  ПАТ «Івано-Франківськгаз» Дмитро Горбатюк.

Окрім того,  27 грудня 2018 року  окружний адміністративний суд України м. Київ виніс ухвалу про зупинення дії постанови НКРЕКП  № 1496 щодо заборони ПАТ «Івано-Франківськгаз» приводити об’єми використаного природного газу побутовим споживачам до стандартних умов .

Регулятор намагався оскаржити рішення суду першої інстанції. Однак 20 березня цього року Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без задоволення апеляційну скаргу НКРЕКП. З огляду на це, рішення держрегулятора про накладання штрафу йде у розріз із судовою ухвалою.

Єдиний аргумент НКРЕКП, начебто у  тарифах на розподіл природного газу вже врахована різниця в обсягах через не приведення газу до стандартних умов. Однак, зібрані дані Асоціацією газового ринку України і розрахунки виробничо-технологічних втрат надані компанією, свідчать про зворотне. За 2018 рік, через занижену вартість на  ВТВ, збиток «Івано-Франківськгаз» складає 154,2 млн грн.

В ПАТ «Івано-Франківськгаз» пропонують змінити чинне законодавство замість робити заручників споживачів та влаштовувати піар-акції. Наприклад, змінити в Законі стандартні умови і перейти від «газпромівських» 20 градусів за Цельсієм до європейських 0 градусів за Цельсієм. Тоді різниця температур влітку і взимку буде приблизно однаковою, а коефіцієнти взимку нижчими. Більше того літні коефіцієнти – компенсуватимуть зимові. Це зрозуміла загальноєвропейська практика.

Інший варіант – перейти на енергоодиниці. Як це планувалося ще в 2015 році, але цього так і не відбулося.  Це зняло би з порядку денного всі розмови про коефіцієнти та якість газу і люди б платили тільки  за ту енергію, яку спожили, а не за куби. Наразі рішення НКРЕКП про накладання штрафу, «Івано-Франківськгаз» оскаржуватиме в судовому порядку, відповідно до чинного законодавства.

Читайте також: відтепер кожен зможе відслідкувати витрати на ремонт доріг онлайн.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...