У Страсний четвер в Соборі Воскресіння Христового розпочнуться богослуження «Пасхального Тридення». РОЗКЛАД

25 квітня, коли відзначатимемо Страсний четвер, в Архікатедральному і Митрополичому соборі Воскресіння Христового розпочнуться богослуження «Пасхального Тридення», повідомляє прес-служба Івано-Франківської єпархії УГКЦ.

У Страсний четвер пригадуємо встановлення Святої Тайни Священства та Пресвятої Євхаристії.  Блаженніший Святослав у свій час сказав: «Бути священиком – означає бути для всіх слугою, бути тим, хто щодня обмиває людську нечистоту, тобто служить ближньому за прикладом свого Господа». Саме тому в цей день в катедральних храмах під час чину вмивання ніг саме у Великий четвер – Христос у видимий і зворушливий спосіб упокорює себе перед власними учнями і вказує їм на те, що Він є серед них як слуга.

Цьогоріч, Митрополит Володимир здійснить Чин вмивання ніг дванадцятьом священикам Богородчанського протопресвітеріату. Чин обмивання ніг – обряд, коли в Страсний четвер архиєрей, за прикладом Христа, який умив ноги своїм учням за Тайною вечерею, вмиває в храмі ноги священнослужителям, на знак глибокого упокорювання і служіння народові Божому.

Богослужіння в головній святині міста відбуватимуться наступним чином:

Четвер – 25 квітня

8:00 год. – Вечірня з Літургією св. Василія Великого. Чин умивання ніг

17:30 год. – Страсна Утреня

П’ятниця – 26 квітня

8:00 год. – Великі (Царські) Часи. Вечірня з виставленням Плащаниці

17:30 год. – Єрусалимська Утреня

Субота – 27 квітня

8:00 год. – Вечірня з Літургією св. Василія Великого

16:30 год. – Благословення Пасок.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...