Дякувати – корисна звичка

У періоди активної політичної боротьби, чисельних негативних новин і зростаючої агресії в соціальних мережах важливо не давати викинути з нашого інформаційного простору важливе. Наприклад, звичку дякувати.

Суспільство, в якому культивується вдячність, є більш толерантним та відкритим. Дякувати за допомогу, за спільну роботу чи навіть за те, що важлива для вас людина просто поруч — здорова звичка. Подяка — зовсім не прояв слабкості. Про це розповідає виконувачка обов’язків міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Розвивати культуру вдячності важливо як у суспільстві загалом, так і в кожній окремій команді, установі чи організації. Дякуючи, ми демонструємо іншим, що цінуємо те, що для нас зробили, водночас заохочуємо допомогти знову.

Люди, які працюють у державних установах, втілюють зміни та вибудовують здорові процеси в країні, потребують додаткової мотивації. Ми звикли значно більше скаржитись, ніж ділитись вдячністю з працівниками державної чи комунальної сфер.

Існують навіть наукові підтвердження про користь вдячності — для спільної роботи, стосунків та психічного здоров‘я:

 Людям, як соціальним істотам, важливо почуватися потрібними. Подяка допомагає створити це відчуття. Крім того, “дякую” є своєрідним щепленням від невпевненості. Адже часом ми не знаємо, чи дійсно наша допомога потрібна.

 Подяка зміцнює команду та дає відчуття причетності до чогось спільного та великого. Вдячність робить місце роботи більш комфортним та мотивує людей працювати краще. Подяка та визнання у роботі можуть бути більш ефективним засобом мотивації, аніж гроші.

 У родинах та парах вдячність також покращує стосунки. Партнерам, які регулярно дякують одне одному, простіше вирішувати конфлікти.

 Подяка допомагає боротися з депресією та захищає від стресу і негативних емоцій. Люди, які мають звичку дякувати, та яким дякують, легше засинають та краще сплять. І зрештою приємніше рахувати в голові подяки, аніж овець.

 Також вдячність зменшує ризики серцевих нападів. Дослідження показали, що люди, які регулярно ведуть щоденник подяк, мають здоровіше серце, ніж ті, хто просто фіксують події протягом дня — подумки чи в нотатках.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...