Покрова Пресвятої Богородиці: традиції та народні прикмети

14 жовтня відзначається велике церковне свято – Покрова Пресвятої Богородиці, який отримав також в народі назву – дівочий день.

Існують певні традиції та особливості цього дня, яких намагаються дотримуватися віруючі. Свято має давню історію, зокрема, його затвердили на Русі в далекому 1164 році. OBOZREVATEL пропонує читачам ознайомитися з короткою історією, а також, які існують традиції на Покрова й прикмети.

Покрова Пресвятої Богородиці – коротко про історію

За переказами, причиною появи свята стало диво – святий Андрій з учнем молилися в храмі, коли перед ними розкрився звід. Через нього з’явилася Пресвята Діва з ангелами, яка почала молитися зі сльозами Господу за християн, підійшла до Престолу і простягнула покривало зі своєї голови, захищаючи присутніх в храмі від ворогів. Це явище додало грекам сил і віру, завдяки чому чого вони здобули перемогу над сараціонамі. Таким чином, християни вірять, що це свято їх оберігає.

Які традиції існують на Покрова

Цього дня прийнято ходити до церкви на службу й молитися Пресвятій Богородиці про благополуччя, здоров’я сім’ї та близьких, підтримку й захист від негод. Обов’язково потрібно поставити свічку.

Також дівчата можуть просити Святу Діву про заміжжя в домашніх умовах, зав’язавши зшитий власними руками рушник на ікону.

Прийнято подавати гроші та частування бідним, убогим й сиротам, присвячувати день близьким і друзям. Також існує традиція підпалювати гілочки вишні або яблуні, проходячи з ними в руках весь будинок, щоб від родини не відверталася удача і благополуччя.

А наші предки, починаючи з цього дня, всі гуляння та посиденьки переносили до хати, так як починався холод. Вони ворожили й розповідали один одному цікаві історії.

Покрова Пресвятої Богородиці – народні прикмети

  • Звідки вітер на Покрову дме – звідти й морози прийдуть.
  • На Покрова земля снігом покривається, морозом одягається.
  • Журавлі летять – до ранньої та суворої зими.
  • Сніг на Покрова – до сніжної зими.
  • Покров – не літо, а Благовіщення – не зима.
  • На вулиці осінній бруд під ногами – зима встане через чотири седьміни.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...