Франківцям нагадуть про щеплення проти поліомієліту

Франківцям нагадують про важливість щеплення проти поліомієліту.

Єдиний спосіб вберегтися від поліомієліту – вакцинація, кажуть медики. Особливо небезпечними є паралітичні форми захворювання.

Вірус передається від людини до людини, а також через брудні руки, інфіковану воду, їжу. Найбільш вразливі – діти віком до 5 років.

“Діти вакцинуються у віці 2 4, 6 місяців. Далі у 18 місяців, 6 і 14 років”, – зауважує Галина Бенько, експерт департаменту охорони здоров’я з питань імунології ОДА.

Аби уникнути поширення інфекції, фахівці обстежують довкілля на наявність ентеровірусів – відбирають проби очисних споруд і стічних вод.

Детальніше в сюжеті “Канал 402”:

До слова, в Україні трапився перший підтверджений випадок вакциноасоційованого паралітичного поліомієліту, який був зафіксований у дворічної дитини з Волинської області, інформують у МОЗ. Батьки зумисно відмовились від щеплень, передбачених медичними стандартами. Останні випадки хвороби в Україні фіксувалися в 2015 та 2017 роках, проте вона знову дала про себе знати.

Симптоми: в більшості випадках хвороба спершу протікає непомітно, що погіршує шанси хворого на одужання, потім з’являються ознаки, які носять різний характер, що залежить від форми вірусу.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...