Франківців запрошують на 8 Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим Замком”. Трейлери

 З  8 по 14 листопада  в Івано-Франківську відбуватиметься 8 Перегляд сучасного польського кіно „Під Високим Замком”.

Ця подія є продовженням чудово сприйнятого публікою проекту, який презентує сучасний доробок польського кінематографа. Головною метою Перегляду є промоція польського кіномистецтва та забезпечення умов для ближчого контакту з польським кінематографом. Ще однією важливою метою є піднесення, особливо в молодого покоління, загального рівня знань про культурну спадщину Польщі, а також історію та сучасні суспільні проблеми західного сусіда України.

У своєму зверненні до Глядачів, Організаційний комітет 8 Перегляду, зазначив:

“Програму зустрічей із сучасною польською кінематографією ми творимо з думкою про те,щоб полегшити прийняття рішення щодо походу в кінотеатр. Цікаві фільми та символічна ціна квитка – це добрі аргументи. А хто з нами від початку, той знає, що з широкого спектру фільмів кожен із наших гостей вибере те, що його найбільш цікавить. Завдяки перегляду “Під Високим Замком” дуже легко поміняти зручні власні чотири стіни на зручні крісла та неповторну атмосферу темного кінозалу”.

 

Детальніше:

8 Перегляд „Під Високим Замком” вкотре розкриє для мешканців та гостей Івано-Франківська світлу, кінематографічну парасольку усмішки, тепла і доброї забави. Організатори постараються не підвести і цього року та покажуть Вам все найкраще, що відбулося останнім часом у польському кіно.

Особливістю цьогорічного Перегляду є:

Фільм „Кур’єр” режисера Владислава Пасіковскєго. Це вже другий фільм цього режисера, який відкриває свято польського фільму у Івано-Франківську. У 2014 році івано-франківська публіка мала можливість подивитися фільм “Джек Стронґ” про драматичну долю полковника Ришарда Кукліньского, людину, яка, можливо, запобігла Третій світовій війні…

Фільм “Планета самотніх 2”, де Аня і Томек переживають серйозну кризу в своїх стосунках. Він – відомий шоумен, зовсім не планує ставати розсудливішим. Натомість вона хоче серйозних стосунків. На горизонті з’являється Александр – захоплений Анею мільйонер, який переконаний, що ніхто інший не підходить йому краще ніж романтична вчителька музики. Продовження любовних перепитій двох симпатичних героїв, яких також полюбила івано-франківська публіка…

Фільм “День шоколаду” – Моніка і Давід тужать за найближчими. Їхньою зброєю у тяжкій боротьбі з тугою за тими, кого немає, є уява. Завдяки таємничому Стрибуну Часу вони знайомляться з магічним світом, у якому живе Пожирач Понеділків та багато інших незвичайних постатей. Вони повинні дізнатися як повернути час і що зробити, щоб втекти від Відьми, яка викрадає спогади. Казка про любов, яка розповідає про світ дорослих очима дітей.

“Забава, забава” – зворушлива історія трьох жінок-алкологічок, які можуть жити поруч з нами. Знаменита заввідділом хірургії, енергійна пані прокурор і приваблива та здібна студентка доброго вишу, яким власна слабкість здається лише безневинною забавою, змушені будуть зіткнутися із наслідками своєї залежності. Чи в момент життєвого падіння вони знайдуть у собі силу, щоб перемогти демона алкоголізму, що знищує їхнє життя?

8 Перегляд супроводжує ряд культурних подій, пов’язаних насамперед з тематикою кіно. Окрім цього заплановано проведення інших заходів, які в цікавий та привабливий спосіб популяризуватимуть сучасну польську культуру.

Ключовим елементом проекту є ціна квитка у кіно, яка становить 35 грн. Саме вона є одним з факторів, який значною мірою підвищує зацікавлення некомерційним проектом, яким є Перегляд. Культурні події високої якості і класу самі притягують увагу глядачів, що підтверджують не тільки приклади багатьох закордонних кінофестивалів, але і сім великих, успішно закінчених етапів Перегляду.

У цьому році буде представлено 22 фільми.

Виставка “Ян Новак-Єзьораньскі. Місія: Польща” присвячена незвичайній біографії легендарного Кур’єра з Варшави. Під конспіративними прізвищами він п’ять разів подорожував по окупованій Європі як кур’єр Польської підпільної держави. Після війни Ян Новак-Єзьораньскі не перестав боротися за незалежність своєї країни. Майже чверть століття він керував польською радіостанцією Вільна Європа. Для багатьох поляків передачі РВЄ були основним джерелом інформації, адже вона була відсутня у засобах масової інформації ПНР, які були під цензурою.

Фортепіанний речиталь Павла Ковальського, польського піаніста з видатним мистецьким доробком. Піаніст виступав на відомих європейських та американських сценах, є лауреатом багатьох нагород і відзнак на міжнародних конкурсах піаністів. З нагоди приєднання Польщі до ЄС один з французьких журналів назвав його однією з чотирьох найцікавіших постатей Польщі. Для івано-франківської публіки він виконає спеціальний концерт з нагоди національного свята Незалежності Польщі. Ми почуємо твори Ігнаци Яна Падеревського, Фридерика Шопена та музику до польських фільмів.

Урок історії в кіно – це традиційний освітній блок скерований насамперед до молоді та студентів. Цього разу молодь з Івано-Франківська зможе переглянути короткі фільми з серії “Історія у живих картинах”. Це дуже цікава форма вивчення історії через контакт з витворами мистецтва, які стосуються конкретних подій та історичних постатей. Після чималої кількості історичних фактів на учасників Уроку історії чекатиме ще одна кінонесподіванка – солодкий, казковий десерт…

Білий Слон “Під Високим Замком” поєднаний з вернісажом фотовиставки „Білий Слон”. Карпатському Білому Слону 29 липня виповнився 81 рік… Він гордо стоїть на Чорногірському Піп Івані і з висоти 2022 метрів споглядає на мальовничі верхівки Східних Карпат, залишаючись символом і візитною карткою Чорногори. Вже декілька років Варшавський університет разом з Прикарпатським університетом в Івано-Франківську відновлюють об’єкт та пам’ять про цю колись найсучаснішу в Європі обсерваторію. Про історію та сьогоднішній стан Білого Слона розповідають два документальні фільми: „Обсерваторія” (вир. Польський Інститут в Києві і Студії Східної Європи Варшавського університету) та „Білий Слон” (Кіностудія „Львів”). Фільмам супроводжуватиме фотоподорож у Східні Карпати.

Найновішою ініціативою Кур’єра Ґаліцийського (польське інформаційне ЗМІ в Україні) є кіностудія „Львів”, яка спеціалізується у короткометражних документальних фільмах. Деякі з них вже отримали відзнаки та нагороди на кінофестивалях – зокрема, на фестивалі еміграційних фільмів ЕМІГРА. Під час цьогорічного Переглядуми представимо кінотеку Кур’єра Ґаліцийського і покажемо два фільми: „Покутська Троя” та „Ніхто їм не наказував іти”.

Локації:

Театр кіно „Люм’єр”, вул. Грушевського, 3

Центр польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську, вул. Січових Стрільців, 56

Івано-Франківська обласна філармонія ім. Іри Маланюк, вул. Леся Курбаса, 3

Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника, вул. Шевченка, 57

Впродовж попередніх семи Переглядів шанувальники кіно у Івано-Франківську змогли переглянути близько 185 польських художніх, документальних, короткометражних та анімаційних стрічок, переважна більшість яких вийшла на екрани у 2010-2018 рр.

“Сподіваємося, що наша цьогорічна кінопропозиція виправдає очікування глядачів, а час, проведений у кінозалах та на супроводжуючих заходах 8 Перегляду сучасного польського кіно, стане нагодою принаймні на мить відірватись від щоденних проблем і турбот. Нехай ці листопадові пополудні й вечори, які Ви проведете разом під час 8-го ПСПК “Під Високим Замком” пройдуть для Вас у душевній та теплій атмосфері”, – кажуть організатори.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...