“Все не зовсім так, як показали” – Назар Корняк про участь в “X – факторі”

26-ти річний Назар Корняк з села Ріп’янка Калуського району підірвав зал на кастингу в шоу ” Х-фактор”. Він виконав композицію Alessandro Safina – Luna Tu  та змусив людей аплодувати стоячи. Хлопець отримав чотири ” так” від суддів та пройшов до тренувального табору.

В сюжеті його показали, як простого хлопця, який добре розуміється на сільській роботі та шукає кохання. Наскільки цей образ відповідає дійсності, якою має бути та єдина та з якою місією пішов на шоу, розпитали у співака журналісти “МІСТА”.

Хлопець розповідає, що шокований тим, скільки людей його привітали. Каже, досі ще не встиг відповісти на всі повідомлення. Сам виступом особливо не хвалився, бо не зовсім задоволений, як заспівав.

Я дуже хвилювався, ніколи раніше не виступав в подібних проєктах, переважно співав з оркестром і концертмейстром, – ділиться Назар.

Та мало хто знає, що цього феноменального виконання Україна могла б і не почути. Бо перед кастингом хлопця спіткала невдача – сильно простудився.

У мене був вибір: або йти співати з застудою, або відмовлятися від участі взагалі. Але це я не дуже хотів робити. Тому вирішив вийти на сцену, – каже співак.

Та не тільки перед «Х-фактором» доля, так би мовити, хотіла його збити з вибраного шляху. Коли закінчив 9 клас і потрібно було обирати професію та напрямок в житті – для себе чітко вирішив – це має бути музика. Тому спробував вступити до музичного училища по класу акордеону. Але, на жаль, не вийшло. Каже, рівень був низький. Та хлопець не здався, за рік підготувався та вступив після 10-го. За роки навчання так удосконалив навики, що закінчив училище з «червоним дипломом» та вступив в університет.

Розповідає, що з самого початку в рідному селі до його захоплення ніхто не ставився серйозно:

Ну ви знаєте, що в селі не завжди сприймають музику як спосіб заробітку. Наш край дуже співочий, всі співають і це не є чимось великим. Але батьки завжди мене підтримували. Мій батько – художник, мати – кондитер.

Попри стереотипи, які існують в суспільстві, мрії хлопця по троху почали здійснюватися.

На першому курсі я побачив виступ камерного хочу Києва. І подумав: “Отоб і мені туди…!”

Вже через три роки хлопцю зателефонував друг і сказав, що в хор проходить прослуховування – і Назар пішов на нього.

Я заспівав – мені сказали, що зателефонують. Особливо ні на що не сподівався. Можуть зателефонувати, а можуть і ні. Та через три дні подзвонили і сказали: “Виходьте у вівторок на роботу”. Це було справжнє щастя.

В хорі хлопець співає з 2016 році. З того часу удосконалює вокал.

Саме тому і пішов на «Х-фактор», щоб донести людям красу класичного співу. Ось що каже про це:

Хочу донести класичну пісню до простої людини, яка не пов’язана з музикою. Хочу, щоб кожен міг піти з захопленням  з концерту класики, щоб українська пісня була подана по-новому.

Фото – фейсбук Назар Корняк

Ось такі ідеали сповідує співак з Калущини. Але в сюжеті до виступу в шоу його показали, як просто хлопця з села, який не боїться роботи, дещо кумедного. Наскільки ж він відповідає цьому образу?

Я розказав багато того, що я хочу передати в пісні. Але, на жаль, це не дали у відео. Мене попросили розказати щось смішне – от і в мене це так спонтанно вийшло. Я подумав, що вони це виріжуть. Але вийшло так, що сюжет побудували саме на цьому. Але це правда – я жив в селі до 16 років, допомагав батькам у всьому.

Не могли ми не запитати про дівчину, про пошуки якої молодий співак також оголосив у сюжеті, якою ж вона має бути…

Напевно, такою ж навіженою, як я – поділився хлопець.

Та зазначив, що під час інтерв’ю просто відповів на запитання чи шукає дівчину – і навіть не думав, що це набуде такого розголосу.

Хлопець надзвичайно вдячний “Х-фактору”, глядачам та всім, хто його підтримав після виходу програми в ефір. Тому, незалежно від того, як повернуться події далі, дуже вдячний долі за можливість себе показати.

Відео – ютуб-канал Назар Корняк

Довідково:  Назар Корняк закінчив Калуську музичну школу №1 по класу акордеону. З другої спроби вступив у Івано-Франківське музичне училище ім. Д. Січинського до класу акордеону. Закінчив його у 2013 році з відзнакою. У цьому ж році вступив у Київський ПНУ ім. М.П. Драгоманова на факультет мистецтв ім. А.Т. Авдієвського, де також основним напрямком вибрав акордеон. Згодом вступив до магістратури на вокальне відділення.

У 2016 році пройшов конкурс на вакантну посаду артиста хору в один з кращих колективів України – Камерний хор “Київ”. З того часу почав займатись професійно вокалом у Миколи Олексійовича Коваля (український співак, народний артист України, багаторічний соліст Національної опери України), згодом у Котова Миколи Івановича, в якого і зараз навчається. 

Неодноразово співав з Івано-Франківським народним хором “Воскресіння”.

Відвідав майстер-класи у відомих оперних співаків: Вікторії Лук’янець (українська оперна співачка, Народна артистка України, солістка Віденської опери), Гургена Овсепяна та майстер-класи викладачів Віденського університету музики і виконавського мистецтва Гергарда Карі та Магдалени Ренварт.

Loading...