Держпродспоживслужба попереджає: на Прикарпатті посівам зернових загрожують гризуни

Впродовж жовтня в області склались оптимальні умови для зростання щільності та популяції мишоподібних гризунів.

Про це інформує Держпродспоживслужба Прикарпаття. Їх розвиток проходить переважно на багаторічних травах, в придорожніх смугах та пасовищах, але спостерігається поступове посилення їх міграції на посіви озимих зернових та ріпаку.

Враховуючи біологічні особливості шкідників, а саме здатність до швидкого розмноження, за сприятливих погодних умов може відбутися наростання чисельності гризунів.

Надалі погодні умови листопада регулюватимуть активність розвитку і поширення шкідників.

Рекомендуємо: керівникам господарств усіх форм власності організувати систематичне обстеження посівів сільськогосподарських культур щодо заселення посівів озимих культур, багаторічних трав та садів мишоподібними гризунами, – пишуть у Держпродспоживслужбі.

За наявності 3-5 і більше жилих колоній на гектарі слід застосовувати дозволені родентициди на основі діючих речовин бродіфакум, бромадіолон, флокумафен, а із біопрепаратів бактеронцид, Родента БІО та інші препарати, включені в «Перелік пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». Після внесення всіх зазначених препаратів, нори необхідно притоптати.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...