Мед Атлант

Магнітні бурі у листопаді 2019 року: коли чекати метеоударів

У листопаді прогнозують дві сильні магнітні бурі. Вони відбудуться в кінці місяця.

“24 канал” пояснює, чи можуть метеоудари впливати на нас.

Так, першу половину місяця сонце буде спокійним і магнітних бур не передбачається, повідомляє Лабораторія Рентгенівської астрономії сонця ФІАН.

21 та 22 листопада будуть дві магнітні бурі рівня G1. Рівень G1 – найслабша потужність бурі за п’ятибальною шкалою. Також у деякі дні місяця очікується невелике збудження магнітосфери: 20, 23, 24, 25, 26, 27 та 28 листопада.

Як магнітні бурі впливають на здоров’я?

Деякі люди скаржаться на головний біль та погане самопочуття під час магнітних бур. Однак жодні дослідження це не змогли підтвердити. Скоріш за все люди самі себе так налаштовують, коли дізнаються про магнітну бурю.

Електромагнітна активність там відбувається постійно і якщо вона досягає Землі, то починає взаємодіяти з магнітним полюсом нашої планети, що викликає полярне сяйво, а не мігрень. Магнітосфера Землі нейтралізує електромагнітний вплив нашої зорі, тому малоймовірно, що його може відчувати організм людини.

Експерти радять стежити за своїм здоров’ям, щоб зрозуміти чи справді на вас впливають магнітні бурі, адже це можуть бути симптоми інших захворювань.

Повністю заперечувати вплив деяких погодних умов на здоров’я не варто, зауважувала Уляна Супрун.

Класика метеозалежності — погане самопочуття через магнітну активність на Сонці. Електромагнітна активність там відбувається постійно, внаслідок цього процесу відбувається викид коронарної маси. І якщо вона досягає Землі, то починає взаємодіяти з магнітним полюсом нашої планети, що викликає полярне сяйво, а не мігрень. Магнітосфера Землі нейтралізує електромагнітний вплив нашої зорі, тому малоймовірно, що його може відчувати організм людини, йдеться на сайті МОЗ.

Втім, багато людей жаліються на мігрені та сильний головний біль саме в цей період. Але підтверджень, що саме активність Сонця викликає ці симптоми — недостатньо. В одному з досліджень було проаналізовано 63 мільйони твітів, що містили слова “мігрень” або “головний біль“. Графік активності таких повідомлень був зіставлений з графіком активності Сонця, і в кінцевому результаті взагалі не збігався (https://goo.gl/jT2sof).

Натомість є дослідження, в яких показано кореляцію між геомагнітними бурями та ризиком інсульту у певних групах (https://goo.gl/9p2uWp). В цьому випадку механізм зв‘язку необхідно вивчати додатково.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...