Прикарпатський онкоцентр отримав надсучасний апарат МРТ

Сьогодні, 6 грудня в Прикарпатському онкоцентрі урочисто відкрили та освятили кабінет магнітно-резонансної томографії.

Тут функціонуватиме надсучасний томограф Vantage Titan MRT-1510 виробництва Canon Medical Corporation, який єдиний в області в державних медичних закладах, бо до тепер подібні апарати працювали лише в приватних установах. За словами завідувач відділенням променевої діагностики Прикарпатського онкологічного центру Закали-Горшко Ірини, саме цей 1,5-тесловий апарат є незамінний в діагностиці онкопатологій. Його характеристики дають змогу точно виявляти захворювання та його поширеність. Сучасний МРТ має велику роздільну здатність, що дозволяє стадіювати захворювання та оцінювати ефективність лікування, повідомля.ть на сторінці Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Магнітно-резонансний томограф, який в нас функціонує на сьогодні, не має таких можливостей, – каже завідувачка, а цей зможе визначати онкопатології з дуже високою точністю не тільки в будь яких органах, а й в різних системах організму. За день на томографі можна буде обстежити 5-6 пацієнтів. Процедура триватиме 40-60 хвилин.

Директор Прикарпатського клінічного онкологічного центру Володимир Романчик додає, що апарат вже повністю готовий до роботи, позаяк успішно пройшов тестування. На сьогодні на ньому вже обстежили 25 пацієнтів.

Такого апарату, як в нас, – каже директор онкоценту, – не те щоб в області, а й в Західному регіоні немає. Стаціонарних або амбулаторних онкологічних хворих, чи з підозрою на рак, скерованих від вузьких спеціалістів, як от нейрохірург чи онколог, обстежуватимуть безкоштовно. Для інших – вартість обстеження становитиме 2460 гривень. Але й ця сума значно нижча ніж у приватних закладах.

Потреба в цьому МРТ надзвичайно велика, адже за словами Володимира Романчука, кожного року реєструють 4500-4700 первинно виявлених онкохворих. Через стаціонар проходить 7500-7800 пацієнтів. А в консультативній поліклініці за рік приймають близько 50 тисяч осіб.

Дуже важливо, що такий апарат появився в нашій області, та ще й обстеження буде проводитись безкоштовно, – каже голова облдержадміністрації Денис Шмигаль.

Вартість такого апарату становить близько 43 мільйони гривень: з державного фонду регіонального розвитку поступило біля 34 мільйони, державна субвенція – 6 мільйонів і 3,4 мільйона обласний бюджет.

Забігаючи наперед, хочу сказати, що в планах створення лінійного прискорювача. Це вже наступна стадія розвитку, яка дасть можливість не просто виявляти і діагностувати, а ефективно лікувати онкозахворювання, – зазначає Денис Шмигаль.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...