Калуська міськрада виділила мільйон гривень на купівлю інсуліну

Незважаючи на численні звернення Калуської міської ради до уряду, облдержадміністрації з вимогою профінансувати за зобов’язаннями держави інсуліни, коштів Калуш так і не дочекався. В результаті, ситуація в місті в цій сфері є вкрай незадовільною, хоча й не унікальною в Україні.

Про це повідомляють на сайті Калуської міської ради.

Проблема полягає в тому, що безоплатне забезпечення хворих на цукровий діабет інсулінами декларується державою, фіксується в різних документах і реалізується завдяки програмі реімбурсації. Але закладених у державному бюджеті і виділених регіонам на придбання інсулінів коштів катастрофічно не вистачає, – йдеться в повідомленні.

За офіційною минулорічною інформацією, яка розміщена на Урядовому порталі, «в бюджеті МОЗ України на 2019 рік вдалося закласти на відшкодування вартості препаратів інсуліну за кошти державного бюджету 841 мільйон 175 тисяч гривень. Ці гроші покриють 87% від загальної потреби.

Лише 13% від потреби мають бути забезпечені з місцевих бюджетів». Практика показує незабезпеченість на рівні 46%. Рішенням обласної ради «Про обласний бюджет на 2019 рік» місту Калушу на 461 пацієнта виділено 2 млн 179 тис гривень при потребі 4 млн 67 тис. гривень.

У 2020 році збільшення субвенції не відбулось.

Через таке недофінансування державної програми аптечні заклади, які проводять безоплатну видачу інсулінів, стали заручниками ситуації. На сьогоднішній день вже накопичилося боргів на понад 1,6 млн гривень.

Так, Калуська міська рада з бюджету міста в 2019 році спрямувала 500 тис. гривень, які не були заплановані, і які довелось забирати з життєво важливих для містян статей видатків. А вже на позачерговій сесії Калуської міської ради, яка відбулась 13 січня цього року, з ініціативи міського голови Калуша задля безперебійного забезпечення хворих життєво необхідними інсулінами виділено мільйон гривень.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...