Лісівники Ворохтянського лісгоспу снігують лісове насіння

Із наближенням весни лісівники Кремінцівського лісництва ДП «Ворохтянського лісгоспу» активно готуються до посіву та посадки молодого лісу: зі сховищ виносять скляні бутлі з насінням і розпочинають процес снігування.

Іванна Тодорук, помічник лісничого Кремінцівського лісництва, розповідає, що снігування насіння – це найкращий спосіб підготувати насіння до весняного посіву, а саме: аби зародки в насінині вивести із стану глибокого спокою.

Насіння висипаємо на вдвічі складену марлю (товщина 1,5-2 см), марлею й закриваємо насіння. Отримуємо такий собі плаский мішечок, – пояснює лісівниця. – Після цього «мішечок» засипають снігом. Зверху насипають деревну стружку, знову сніг, стружка, сніг….

У результаті над насінням утворюється замет заввишки метр. Таким чином насіння захищене від висипання та птахів.

Під снігом насіння лежатиме до кінця березня, а то й до початку квітня, залежно від погодних умов. Далі його висіють у розсадники.

Нагадаємо, у 2019 році держлісгоспи Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського управління для висівання в лісових розсадниках заготовили понад 6 тонн насіння лісових порід.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...