Як гончар Сергій Дутка створює сучасну косівську кераміку

Копію печі Олекси Бахматюка створює гончар Сергій Дутка. Проєкт “Піч для цісаря” приурочив до 200-ї річниці народження Бахматюка.

У 1880-му році на виставці в Коломиї імператор побачив Бахматюка та його вироби. Йому так сподобалося, що він замовив дві печі у майстра, – розказує Сергій Дутка.

Окрім цього, гончар робить незвичні сучасні вироби з глини, передає “Суспільне“.

Для пошуку нових рішень багато експериментує: міксує глини, піднімає температуру випалу, створює глазур із звичайного попелу.

В ногу з часом: гончар Сергій Дутка створює сучасну косівську кераміку

Копію печі Олекси Бахматюка створює гончар Сергій Дутка. Проєкт “Піч для цісаря” приурочив до 200-ї річниці народження Бахматюка. "У 1880-му році на виставці в Коломиї імператор побачив Бахматюка та його вироби. Йому так сподобалося, що він замовив дві печі у майстра", – розказує Сергій Дутка.Окрім цього, гончар робить незвичні сучасні вироби з глини. Для пошуку нових рішень багато експериментує: міксує глини, піднімає температуру випалу, створює глазур із звичайного попелу.Сергій Дутка також продовжує традиції косівської кераміки: "Інтерес до косівської кераміки зросте, коли вона почне йти в ногу з часом, коли її можна буде назвати не тільки традиційною, але й сучасною".

Опубліковано Суспільне Карпати Вівторок, 17 березня 2020 р.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...