У горах поблизу Долини знайшли залишки німецького літака. ФОТО

Залишки німецького літака Юнкерс-52 знайшли дослідники у горах поблизу міста Долина, що на Прикарпатті.

Про це повідомив член групи пошуку літаків Андрій Риштун, передає “Суспільне”.

Про вершину, на якій дослідники виявили рештки літака, Андрій Риштун не розповів. Каже, після цього туди підуть люди і все розберуть. Про місце падіння дізналися від місцевих краєзнавців.

Там вирубують ліс, ми почали там знаходити шматки алюмінію, металу, патрони. На місці був навіть двигун літака. Знайшли бляху, яка є визначальним елементом саме літака Юнкерс-52. Також була шкала від приладів, багато деталей з написами на німецькій мові, – розповідає Андрій Риштун.

Чи збили цей літак, дослідникам важко сказати. Але впевнені у тому, що Юнкерс-52 на цьому місці вибухнув.

Те, що був вибух, – однозначно. Уламки літака були розкидані по дві сторони від вершини. Зазвичай уламки лежать більш-менш в одному місці. Тут був обрив, то уламки були з обох боків, – каже Андрій Риштун.

Рештки людей на вершині не знайшли. Дослідники опитали місцевих жителів. Ті розповіли, що у цьому літаку були два пілоти, які загинули. Кажуть, літак впав у 1943-му році.

Хоча не виключено, що це міг бути кінець 43-го – початок 44-го, бо знаємо, що на початку 43-го року фронт був далеко на Сході, тут не було чого літакам падати, хіба якась технічна несправність, – додав Андрій Риштун.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...