У Пшеничниках освятили пам’ятний хрест жертвам комуністичного режиму

У вівторок, 30 червня, відбулося освячення пам’ятника жертвам комуністичного режиму 1939-1941 років, який встановлено на узбіччі автодороги між містом Тисмениця та селом Хом’яківка Тисменицького району.

Сьогодні Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин, у співслужінні духовенства, здійснив освячення пам’ятного хреста, повідомляють в департаменті інформації Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ.

У своєму слові Митрополит наголосив на тому, що усі ми маємо пам’ятати про тих, хто віддав своє життя за Україну та християнські цінності.

Наш народ звик зустрічати гостей хлібом-сіллю, а вони виявилися катами та загарбниками, – із сумом констатував Владика.
За його словами, цей хрест та могила при дорозі мають завжди нагадувати подорожнім про наших попередників, які стали жертвами радянського терору в околицях Івано-Франківська, Тисмениці, Хом’яківки та довколишніх сіл.
Зі словом до присутніх звернулися голова Івано-Франківського історико-просвітницького товариства «Меморіал» п. Василь Тимків; судмедексперт п. Омелян Левицький та ініціатор і учасник численних розкопок в області п. Іван Павликівський, а також представники влади органів місцевого самоврядування.
Варто додати, що перепоховання останків жертв тоталітарного режиму на цьому місці відбулося ще 9 травня 2013 року, коли в результаті розкопок у 2010-2011 роках масового захоронення біля села Пшеничники на території площею майже півгектара було знайдено більше шести сотень людських останків, серед яких 82 – дитячі.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...