У Калуші пом’якшують карантин: дозволили роботу кінозалів, бібліотек і атракціонів у парку

2 липня відбулося засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Калуської міської ради, під час якого було затверджено протокол з черговим пом’якшенням карантинних обмежень на території Калуської міської об’єднаної територіальної громади.

Як зазначила заступник міського голови Наталія Табачук, станом на 10:00 2 липня епідеміологічна ситуація на території Калуша і Калуського району є стабільною. Так, за останні сім днів захворюваність на COVID-19 становить 6,4 випадки на 100 тис. населення (для пом’якшення карантинних обмежень має бути менше 12 випадків), завантаженість стаціонарних ліжок, виділених для лікування хворих з коронавірусом, — 25,4% (допускається до 50%), а кількість проведених тестувань — 26,4 на 100 тис. населення (має бути не менше 12), інформують “Вікна”.

Міський голова Ігор Матвійчук наголосив, що в Івано-Франківській області ситуація з захворюваністю на коронавірус є гіршою, проте на Калущині — вона стабільна.

За рішенням комісії, у Калуші з 4 липня дозволили роботу кінозалів. Нагадаємо, уряд  дозволив відновити роботу кінотеатрів з 2 липня. Працювати кінозал має з дотриманням протиепідемічних вимог. Як повідомила начальник  міського управління Держпродспоживслужби Ірина Нітух, кінозал у Калуші до роботи в умовах карантину готовий. А саме: площа і розташування посадочних місць відповідають вимогам і кінозал зможе приймати до 50 осіб одночасно. Тут є системи кондиціонування і вентиляції, які забезпечують потрібний повітрообмін, а розташування місць для глядачів дозволяє покрити їх поліетиленовою плівкою та проводити вологу дезінфекцію. Засобами для знезараження та температурним сканером кінозал забезпечений.

Кінозал у Калуші, нагадаємо, закрили з початку карантину і він не працював більше трьох місяців.

Також з 4 липня на території Калуської громади дозволили роботу бібліотек та атракціонів у парку культури ім. Івана Франка. І якщо з підготовкою бібліотек проблем немає, то атракціони у парку планують запустити пізніше.

Як повідомила у коментарі «Вікнам» директор міського парку Наталія Паламар, атракціони і парк в цілому до роботи підготували, але є проблема з наймом сезонних працівників. Їхня кількість залежить від того, скільки атракціонів запустять у роботу. У парку є 4,5 сезонних посад, поки що планують взяти на роботу трьох осіб. Атракціони в парку хочуть запустити з 12 липня.

Крім того, комісія доручила Калуській філії обласного лабораторного центру проводити щоденний моніторинг епідемічної ситуації і при її ускладненні невідкладно звертатися до комісії щодо посилення карантинних обмежень. А міське управління Держпродспожислужби, яке здійснює перевірки суб’єктів господарювання на дотримання ними вимог карантину, у випадку виявлення повторних порушень, має призупиняти їхню роботу.

Щодо роботи закладів громадського харчування, то вони на території Калуської громади можуть продовжувати роботу з дотриманням протиепідемічних вимог. Міська комісія не прийняла рішення про заборону масових святкувань.

Нагадаємо, в Івано-Франківській області через погіршення епідситуації, пов’язаної із захворюванням на COVID-19, заборонили проведення масових заходів у закладах громадського харчування до 31 липня.  Йдеться про святкування весіль, днів народжень, хрестин, поминальні обіди тощо. Вимоги до роботи закладів громадського харчування є такими: не більше десяти осіб за одним столом всередині приміщення, на відкритих майданчиках — до 4 осіб за столом. Дистанція між столами — не менше 1,5 метри.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...