“Тоді я думав, що помру”: прикарпатець розповів, як боровся з коронавірусом

Ситуація з COVID-19 на Прикарпатті досі напружена.

Станом на ранок 12 липня на Франківщині зафіксували 3029 випадків коронавірусу. За добу додалося 58 нових. 109 прикарпатців від хвороби померли, 1228 одужали. Найбільше хворих в Івано-Франківську, Тисменицькому і Калуському районах. Попри невтішну статистику, досі на диво багато людей переконані, що COVID-19 – це вигадки.

Журналісти видання Репортер знайшли людей, які  перемогли коронавірус. З їх розповідей зрозуміло, що ковід-19 – це не жарти, хвороба цілком реальна і страшна.

У черзі за киснем 64-річного Івана Мелимуку з Надвірної госпіталізували до місцевої лікарні ще 18 березня. Чоловік згадує, що кілька днів перед тим мав температуру, тіло ламало, сильно боліла голова. Сімейна лікарка телефоном радила до 38 температуру не збивати, пити багато води. За словами пана Івана, перед тим ще хворіла його дружина, але перенесла на ногах. Вона в нього значно молодша. Коли ж стало ще гірше, звернувся в лікарню. Чоловіка госпіталізували з пневмонією. На третій день взяли кров з вени й мазки на тест, який підтвердив коронавірус.

“Дякувати Богу, все обійшлося, але тоді я думав, що помру. Втім, багатьом було гірше. Я свого часу займався спортом, і це мені допомогло. У палаті нас було п’ятеро. Двоє потребували апарату штучної вентиляції легень, один знайомий перебував під ШВЛ цілодобово. На жаль, згодом помер. Загалом серед знайомих від коронавірусу померли троє”, — зітхає чоловік.

Каже, ШВЛ тоді дуже бракувало. Одна людина дихала, а п’ять-шість чекали у черзі. У лікарні Іван Мелимука пробув тиждень. Додому його виписали раніше, взяли розписку, що буде доліковуватися на самоізоляції. Говорить, що виписали, бо не було де розмістити інших хворих. Наприклад, у той день, коли він прийшов у лікарню, там госпіталізували 38 людей.

Нині чоловік розказує, що у нього дуже змінилася думка про медиків:

“Я був трохи здивований. У них тоді почався відбір, бо не всі витримали, звільнялися. Але ті, хто залишився, вартують найвищої похвали. Робили, що могли. Тоді ще не мали усіх тих засобів індивідуального захисту, протоколу лікування. Вони й самі хворіли, нервувалися. Було важко дістатись на роботу. А ще до них з осторогою ставилися там, де вони живуть. Тоді був хаос”, — говорить Іван Мелимука.

Чоловік досі сумлінно дотримується усіх карантинних обмежень. Каже, дивується, що люди не сприймають ситуацію серйозно.

Читайте також: Де хворіють коронавірусом на Франківщині: статистика по районах на 12 липня.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...