У Калуші через відсутність лічильника в квартирі сусідам вимикають газ

3 серпня у житловому будинку на вул. Б.Хмельницького, 58 у Калуші буде припинено газопостачання у зв’язку з відсутністю лічильника у одній з квартир.
Про це в соцмережі повідомила Anastasiya Tytysh, опублікувавши фотографію оголошення, пишуть “Вікна“.

«Щойно на під’їзді побачила таке оголошення. Я не розумію, то в мене в квартирі відключать газ, бо у  горішній квартирі роками ніхто не живе і в них немає лічильника?  Це що той Іванофранківськгаз собі придумав? Це взагалі законно?», – зазначила у дописі жінка.

Щойно на під'їзді побачила таке оголошення. Я не розумію, то в мене в квартирі відключать газ, бо у горішній квартирі…

Опубліковано Anastasiya Tytysh Субота, 1 серпня 2020 р.

Як випливає з оголошення, 3 серпня у житловому будинку на вул. Б.Хмельницького, 58 у Калуші буде припинено газопостачання у зв’язку з відсутністю лічильника у одній з квартир.

«Відновлення газопостачання буде проведено на окремих стояках при наявності доступу до всіх квартир на даному стояку та при 100% встановлення лічильників», — йдеться в оголошенні за підписом Калуського відділення АТ «Івано-Франківськгаз».

Власникам квартир, де немає лічильників газу, радять звернутися в центр обслуговування клієнтів на вул. Винниченка, 6 з пакетом документів.

У коментарях калушани повідомляють, що стикалися з такою ж ситуацією і змушені були по три-чотири дні обходитися без газу і «ловити» сусідів. Також пишуть, що йтимуть до суду, адже лічильник мають, за газ сплачують, а отже вимикати їм газ через відсутність лічильника у сусіда газовики не повинні.

У Калуші є квартири, де ніхто не проживає, а відтак поставити там лічильник немає змоги. Виходить, у такому випадку обходитися без газу, причому невизначений термін, мають інші сумлінні споживачі, квартири яких розташовані на цьому ж стояку.

«Вікна» звернулися за роз’ясненнями у Калуське відділення «Івано-Франківськгазу». За словами керівника відділення Василя Сагайдака, якщо виявиться що і квартирі, де немає лічильника, справді ніхто не проживає, власники відсутні, наприклад, знаходяться за кордоном, то газопостачання буде відновлено. Утім, за його словами, досвід показує, що нерідко власники знаходяться на місці, але при цьому свідомо не допускають газовиків до своєї квартири і не дають поставити лічильник.

Як наголосив Василь Сагайдак, встановлення лічильника є вимогою Закону України «Про комерційний облік», постачати газ споживачам, які не мають лічильника, «Івано-Франківсьгаз» не має права.

Лічильники ставлять за рахунок АТ «Івано-Франківськаз». Від споживачів не вимагається оплата, лише доступ до помешкання. Як повідомив Василь Сайдак, станом на минулий тиждень у Калуші не мають лічильників газу всього 47 квартир, решту — вже з лічильниками. Завершити їх встановлення за умови доступу до помешкань, можна за тиждень.

Читайте також: 4-5 серпня у Коломиї на деяких вулицях не буде води.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...