В Прикарпатські річки випустили більше 82 тисяч мальків форелі

11 серпня 2020 року Управлінням Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області здійснено зариблення річок басейну Дунаю та Дністра в межах Івано-Франківської області зарибком форелі струмкової, відповідно до науково-біологічного обґрунтування Інституту рибного господарства НААН України «Проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників в річкових басейнах Дунаю та Дністра на період 2019-2021 рр.».

Всього було вселено 82 428 екз. форелі струмкової (Salmo trutta), загальною вагою 259,65 кг, середньою вагою близько 3,15 грамів/екз. Зокрема, в річку Прут та її притоки вселено 27 507 екз. загальною вагою 86,65 кг, в річку Бистриця Солотвинська ‒ 20 365 екз. загальною вагою 64,15 кг, в Бистрицю Надвірнянська ‒ 34 556 екз. загальною вагою 108, 85 кг.

Форель струмкова – аборигенний вид карпатських річок, ‒ повідомив начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області Любомир Стрембіцький, ‒ зарибок був вирощений на рибоводному форелевому заводі «Лопушно» в с. Лопушна Вижницького району Чернівецької області. На жаль, під час транспортування розірвався один поліетиленовий мішок, внаслідок чого загинуло 315 екз. малька форелі струмкової, про що був складений відповідний акт. Звертаємо увагу рибалок на те, що вилов форелі у природних водоймах України заборонений пунктом 4.10 Правил любительського рибальства, а в пункті 4.13. зазначено, що забороняється лов риби, добування водних тварин протягом усього року на р. Бистриця Надвірнянська – на ділянці від початку до с. Пасічна Надвірнянського району, на р. Бистриця Солотвинська ‒ на ділянці від початку до с. Монастирчани Богородчанського району, на р. Прут з притоками ‒ в межах території Карпатського Національного природного парку р. Рибниця з притоками ‒ на всій протяжності у межах Івано-Франківської області.

Контроль за проведенням робіт із вселення водних біоресурсів здійснювали працівники Івано-Франківського рибоохоронного патруля. Також у заході брали участь представники Державної екологічної інспекції Карпатського екологічного округу, представники місцевого самоврядування та громадськості.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...