Івано-Франківщина витратила 151 мільйон на коронавірусні закупівлі

1 квітня 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України № 248 “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів № 225”. Цим документом був спрощений порядок проведення закупівель товарів та послуг, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби. Зокрема, тепер вони могли відбуватися без проведення конкурсних процедур.

Провівши дослідження, аналітики громадської організації “Антикорупційний Штаб” виявили: що з початку активізації коронавірусу в Україні на закупівлі медичного та захисного знаряддя у Запорізькій області було витрачено понад 151 мільйон гривень.

Найбільшим замовником стало комунальне некомерційне підприємство “Центральна міська клінічна лікарня” Івано-Франківської міської ради. З початку пандемії підприємством було проведено 100 тендерів на загальну суму понад 14 мільйонів гривень. А найдорожчою тендерною закупівлею стало придбання системи ультразвукової діагностики для Калуського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Її загальна вартість обійшлася українцям у 4 мільйони гривень.

Карта коронавірусних закупівель це інтерактивна карта для перевірки витрат бюджетних коштів на боротьбу з коронавірусною інфекцією. Проект розроблено за ініціативи громадської організації “Антикорупційний штаб”. Завдяки цій системі кожен охочий може проконтролювати витрати грошей спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19).

Дані карти охоплюючи всю Україну – від столиці до найменших сіл.

Як це працює?

Користувачі системи мають можливість перевірити свої лікарні чи інші медичні заклади та залишити на сайті скаргу чи фотографії об’єкту. Отримавши запит, Юристи Антикорупційного штабу обробляють заявки та звертаються до контролюючих і правоохоронних органів у разі виявлення правопорушень.

Перевірити свою лікарню можна тут.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...