Без засобів захисту: як розпочався навчальний рік з СОVID-19 у Верховині

Один безконтактний термометр і жодної маски та антисептика. З такими запасами засобів індивідуального захисту розповся новий навчальний рік в умовах карантину у Верховинському ліцеї № 1 на Прикарпатті.

При вході у ліцей працівникам та школярам міряють температуру. Також для дезінфекції рук стоїть антисептик. Медсестра Ольга Танасійчук каже, що кожного дня користуються одноразовими масками, рукавицями, рідким милом та рушничками, інформує Суспільне.

“Маємо спеціальні бачки – урни, щоб викидати та утилізовувати маски, рукавиці. Міняємо маски кожні дві-три години”, – сказала медсестра.

Через карантин уроки в класах скоротили до 30 хвилин. У кожного учня в класі є свої контейнери. Школярка Соломія Шуфлетюк розповіла про його вміст: “Тут є дві маски, вологі серветки, прості серветки, мило. Такий бокс купила мама. Треба мити руки 20 секунд”, – розповіла Соломія Шуфлетюк.

Директорка Верховинського ліцею № 1 Оксана Волинюк розповіла, що їм поштою надіслали маски та рукавички. За власні гроші вона придбала другий безконтактний термометр.

“Ми забезпечені антисептиками, рукавичками і масками. Щоправда, кожен педагог купив це, кожен батько придбав для своєї дитини самостійно. Антисептики ми теж купували за свої гроші. Так само рідке мило та рушники паперові. Все це закупили батьки. Тато і мама кожній дитині у рюкзак, як і зошит, поклали антисептик та ще три пов’язки на день”, – розповіла Оксана Волинюк.

Згодом у ліцеї планують закупити захисні щитки для вчителів. За словами голови Верховинської районної ради Івана Шкіндюка, на минулій сесії депутати виділили понад 100 тисяч гривень на засоби захисту для навчальних закладів.

“Зараз відділ освіти мав би закупити все. Якщо там є якась проблема, то просто треба з’ясовувати з ними. Насправді гроші виділено. Зрозуміло, що може не в такому обсязі, якби хотілося, але те, що могли, те і зробили”, – зазначив Іван Шкіндюк.

Директор відділу освіти Верховинської РДА Василь Гуцуляк розповів, що на закупівлю термометрів спрямували 49 тисяч гривень.

“Один термометр віддали в школу. 20 тисяч гривень з резервного фонду району виділили на закупівлю дезінфікуючих матеріалів. Ми не будемо по школах розвозити засоби індивідуального захисту. У них для цього є завгосп. Вони повинні прийти і забрати. Тим більше, в них своя бухгалтерія, самостійне ведення обліку. Мають залишки коштів – повинні самі купити”, – пояснив Василь Гуцуляк.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...