У калуських школах батьки збирають підписи проти дистанційного навчання

З 15 вересня в усіх школах міста Калуша збирають підписи батьків, які не згідні з тим, що їхня дитина не отримує належних знань, навчаючись дистанційно.

Батьки досить активно підтримують ініціативу. Наприклад, у десятому ліцеї станом на 9.00 середи під зверненням вже підписалися близько п’яти десятків батьків, інформують “Вікна”.

У зверненні батьки вказують на те, що рішення про віднесення Калуша до «червоної» карантинної зони прийнято без жодних роз’яснень і обговорень та є незрозумілим для громади.

У  зверненні зазначено, що останнім часом статистика, яка є офіційно оприлюднена на сайті НСЗУ за два останніх тижні, доводить, що місто Калуш за рівнем захворюваності на COVID-19 не потрапляє в «червону» зону». Внаслідок безпідставного посилення карантинних заходів вже сьогодні в Калуші йдуть нищівні процеси, які можуть мати незворотний характер:

– ріст соціальної напруги і невдоволення серед мешканців громади;

– нашарування проблем в освітній галузі через закриття закладів для відвідування та вимушене дистанційне навчання. Як наслідок – переформатування робочих буднів цілих родин і низький рівень навчання;

– колосальні втрати для бізнесу та найманих працівників;

 – мільйонні збитки для місцевого бюджету

Вимога калушан, які підтримують звернення – терміново скасувати карантинні заходи як такі, що порушують конституційні права та свободи громадян та мають нищівні наслідки для держави в цілому.

Також громада залишає за собою право на мирні протести.

Нагадаємо, Калуш вже третій тиждень поспіль знаходитися в «червоній» карантинній зоні – з найсуворішими обмеженнями. Коли місто вперше включили до цієї зони, то це викликало обурення як бізнесу, так і батьківської спільноти. Громаду підтримала і міська влада – Калуською міською радою було надіслано звернення до уряду та народних депутатів щодо необґрунтованості такого рішення.

Як повідомила у коментарі «Вікнам» начальник міського управління освіти Ірина Люклян, 14 вересня до міського голови прийшла група батьків, які хочуть, щоб їхні діти відвідували школу і навчалися у нормальному режимі. І освітяни міста, і міська влада підтримують таку вимогу. Тож було вирішено напрацювати текст звернення та поширити його в закладах освіти для збору підписів. При цьому якщо Калуш навіть залишиться у червоній зоні, то громада вимагатиме перегляду запроваджених для неї обмежень . А саме скасування заборони на відвідування закладів освіти.

Дистанційне навчання і батьки і освітяни вважають неповноцінним – діти втрачають час і шанс на те, щоб отримати якісні знання.

За словами Ірини Люклян, дистанційне навчання з початку цього тижня розпочалося в усіх закладах загальної середньої освіти міста. В окремих школах організували заняття на свіжому повітрі для невеликих груп дітей – це не заборонено в «червоній» зоні.

Читайте також: На шість дитсадків у Франківську склали акти за порушення карантину.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...