Мед Атлант

Мешканці присілку Криворівні: “Ще одна вода – і ми відрізані від світу”

У присілок Заріччя не доїде ні швидка, ні пожежна. А все через міст, який пошкодила стихія у червні. Переправа з’єднує присілок та Криворівню, що на Верховинщині.

Ось так вона виглядала під час паводку, інформує Суспільне. 

Михайло Мойсейчук проживає у присілку Заріччя. Чоловік розповідає, що наробила цьогорічна стихія: “Тут була вода. Вона піднялася сильно. Насип з гравію повністю змило, і тому ніякого переїзду тут не було“.

Михайло каже, що міст витримав, але канати для кріплення (тримачі) були зруйновані.

Іван Харук також мешкає у Заріччі. Каже, що цей міст є дуже важливим для села. Переправою щодня користується близько 250 жителів:

“Справа в тому, що цей міст короткий, вузький. І коли вода прямує у наш бік, то проїзду нема. Жителі бідують. Була і в 2008-му році вода, також обмила цей міст, і також було багато мороки, коли ми відновили проїзд”.

За місяць гравійний під’їзд до моста відновили. Проте зараз тут можуть проїхати лише лекові автомобілі.

Юрій Курінний щодня їздить на Заріччя. Каже, що рухатися мостом вже небезпечно:

“Для нас він дуже важливий. Дивіться, скільки тут лише будинків, людей. Населений пункт дуже великий. Міст – наше головне. Ні дров привезти неможливо. Чи пожежа. Як ми маємо сюди добратися?”.

Чоловік розповідає, що вантажівкою міст не проїхати – їдуть через річку.

За словами виконувача обов’язків сільського голови Криворівні Дмитра Ілійчука, міст на Заріччя був збудований ще на початку 2 000 років. Минулі паводки не завдали такої шкоди як цьогорічні: “25-го червня приїжджали представники з державного підприємства “Автомобільні дороги України”. Тоді вони сказали, що найперше зроблять тимчасовий проїзд, бо сюди не може заїхати ні швидка, ні пожежна. Тут фактично на території є 60 домогосподарств”.

Отож вони просто насипали тимчасовий проїзд. За словами Дмитра Ілійчука, він зараз становить загрозу, бо може виникнути будь-яка небезпека для дітей чи для автомобіля: “Я б дуже просив, аби в проєкт внесли ще один прольот моста, бо це змінить всю ситуацію у майбутньому”.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...