Як і навіщо супермаркети «АТБ» отримують міжнародний сертифікат

У наш час вільної торгівлі купити улюблені продукти зовсім нескладно. Вибір дійсно величезний – у продажу наразі є все, чого душа забажає: від свіжих вітчизняних овочів нового врожаю до екзотичних делікатесів. Основними критеріями для вибору продуктів мешканці Франківщини вважають якість і безпеку.


Щоб завжди безперебійно забезпечувати виключно свіжими та здоровими продуктами своїх клієнтів, яких на сьогодні налічується вже майже чотири мільйони, компанія «АТБ-Маркет» за європейським зразком створила складну багаторівневу систему аудиту якості.

Давайте спробуємо розібратися, як саме вона працює, адже завдяки їй до 1154 супермаркетів лідера вітчизняного ритейлу в 24 областях України, включаючи й Івано-Франківську, надходять якісні продукти: без небезпечних добавок, токсичних барвників і шкідливих для здоров’я консервантів.

Почнемо з того, що супермаркети найбільшої української торговельної мережі з 2017 року проходять сертифікацію на відповідність загальновизнаному міжнародному стандарту ISO 22000:2005. У багатьох розвинених країнах світу наявність такого документа вважають своєрідним знаком якості та гарантією безпеки продуктів харчування. Ґрунтується цей стандарт на принципах Hazard Analysis and Critical Control Points (аналіз ризиків і критичні точки контролю). Ретельно відстежується весь шлях того чи іншого харчового продукту: обробка сировини, дотримання технологій під час виробництва, суворе виконання умов зберігання,транспортування. Саме тому коли клієнт купує його в магазині, то може бути впевненим у якості.
До початку поточного року було сертифіковано вже понад п’ятсот магазинів найбільшої національної торговельної мережі.

Дійсно, ця система дуже складна, вимагає величезних зусиль, уваги та ресурсів. Вона дозволяє прогнозувати, враховувати, оцінювати, попереджати та зводити до нуля будь-які можливі ризики для продукту.
З літа 2020 року супермаркети «АТБ» проходять так званий ресертифікаційний аудит системи менеджменту безпеки харчової продукції. Проводить його незалежний міжнародний орган із сертифікації – «Quality Austria». Він перевіряє відповідність новій версії міжнародного стандарту ISO 22000:2018. Такі документи повторно отримали вже 502 магазини «АТБ». Ще 130 дискаунтерів найбільшої за багатьма показниками торговельної мережі країни цю сувору перевірку пройдуть вперше. Таким чином, до кінця поточного року за міжнародним стандартом ISO 22000:2018 буде сертифіковано більше половини магазинів «АТБ».

Асортимент супермаркетів «АТБ», в тому числі й тих, що працюють у Франківську, становить понад 3,5 тис. найменувань різноманітних товарів. Те, що певний продукт є в асортименті мережі «АТБ» – багаторічного лідера вітчизняної галузі ритейлу – можна вважати підтвердженням його гарантованої якості, безпеки та відповідності найвищим міжнародним стандартам.

Паралельно з тим якість і безпеку тисяч найменувань продуктів харчування та товарів першої необхідності в «АТБ» ретельно відстежує власний відділ контролю – причому робить це не менш суворо, ніж закордонні аудитори. Регулярно проводять перевірки якості: щомісячні, щоквартальні, піврічні, річні. Також у будь-який момент можуть назначити позаплановану перевірку, якщо з’явиться потреба.

Кожного місяця з поличок магазинів торговельної мережі відбирають понад тисячу найменувань різних товарів, які спрямовують на експертизу. Потім у лабораторіях експерти аналізують хімічні, фізичні, органолептичні показники продукту. Перевіряють практично всі характеристики: від вмісту заборонених харчових добавок до смакових якостей.

До реалізації в дискаунтерах мережі «АТБ» допускають тільки перевірений і безпечний продукт.
В прагненні забезпечити клієнта виключно якісною продукцією компанія «АТБ» пішла на безпрецедентний крок – долучила до цього процесу експертний потенціал мільйонів власних покупців. В усіх супермаркетах мережі діє програма «Гарантія свіжості». Згідно з її умовами, тому, хто навіть просто знайде на поличці прострочений товар, компенсують його вартість у трикратному розмірі.

Такий сучасний, сміливий і системний підхід дозволяє стовідсотково бути впевненим у свіжості та безпеці будь-якого продукту в «АТБ», зокрема й у нашому місті Франка.

Автор: Марина Федів

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...