У Коломиї запрацювала їдальня заводу, де отруїлися 194 людини

У Коломиї  194  працівники заводу “Леоні” отруїлися. З них 54 людини знаходились на стаціонарному лікуванні у медзакладах  області. Харчування працівників заводу здійснює ТОВ «Фабрика їжі».

Спеціалісти Коломийського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в І проведели санітарно-епідеміологічне обстеження їдальні підприємстваПри проведені даних заходів здійснено відбір води, харчових продуктів, сировини, з яких готувалися страви. Відібрано змиви з обладнання, інвентаря, посуду, виробничих столів, одягу та рук працівників харчоблоку.
Провели позапланові заходи державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів у виробників та постачальників харчових продуктів:
– виробника ковбасок «Купати свинні» ТОВ «Іко-ІФ»; порушень не виявлено;
– постачальника продукту молоковмісного сирного плавленого ПП Мостовий А.М.; виявлено порушення, не впроваджено систему НАССР.
– постачальника курячого супового набору ТзОВ «ЕКОВЕСТ ФУДС»; порушень не виявлено.
Держпродспоживслужба виявила перевищення вмісту КМАФАнМ в курячому суповому наборі, в змивах з об’єктів навколишнього середовища виявлено БГКП та незначні порушення в їдальні: не заповнений журнал бракеражу сирої продукції, відсутня фіксація часу і дати прибирання у письмовому вигляді, частково стерто маркування на окремих виробничих столах. Дані невідповідності не є визначальними і не могли викликати захворювання людей.
За наслідками перевірки спеціалістами Держпродспоживслужби:
– тимчасово призупинено роботу їдальні ТзОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» ТОВ «Фабрика їжі»;
– видано приписи ТОВ «Фабрика їжі» на усунення виявлених невідповідностей;
– видано припис ПП Мостовому А.М. щодо необхідності запровадження системи НАССР.;
– вилучено залишки харчових продуктів: філе курячого 62 кг, риби мороженої (хека) 2 кг;
– тимчасово відсторонено від роботи 3 працівників.
Медичними працівниками проведені заходи по ідентифікації збудника (S enteritidis), який викликав захворювання серед працівників ТзОВ «Леоні Ваерінг Системс УА ГмбХ» та працівників харчоблоку.
Виявлено 25 підтверджених випадків сальмонельозу у захворілих та у 3 працівників їдальні.
За результатами розслідування встановлено, що ймовірною причиною спалаху могло стати вживання забрудненого харчового продукту S enteritidis (сальмонела), внаслідок безсимптомного бактеріоносійства.
6 жовтня 2020 року спеціалістами Коломийського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області проведено позаплановий захід державного контролю в ТОВ «Фабрика їжі» з метою перевірки виконання припису та усунення виявлених невідповідностей.
Проведено повторні лабораторні дослідження змивів з об’єктів навколишнього середовища (обладнання, інвентар, посуд, виробничі столи та ін.). Перевіркою встановлено усунення всіх невідповідностей, що є підставою для відновлення роботи їдальні ТОВ «Фабрика їжі».
Довідково
Бактеріоносійство (застаріле – бацилоносійство) – перебування в організмі людини або тварини і виділення з нього збудників заразних захворювань без наявності видимих проявів хвороби.
Людина буває носієм збудників черевного тифу, паратифів, сальмонельозу, ешерихіозу, дифтерії, носієм стрептококів, стафілококів тощо.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...