Прикарпатські поліцейські склали 36 адмінпротоколів за порушення виборчого законодавства

До поліції Прикарпаття надійшло 86 повідомлень від громадян щодо ймовірного порушення виборчого законодавства.

Правоохоронці за всіма фактами, які поступили від початку виборчого процесу, здійснюють перевірки. Кожному правопорушенню буде надана правова кваліфікація з послідуючим вжиттям заходів згідно з чинним законодавством.
З цих повідомлень станом на 12 жовтня правоохоронцями Івано-Франківщини складено 36 адміністративних протоколів, які уже направлені поліцейськими до суду, а кримінальних проваджень на території області не зареєстровано.
Щодо адміністративних порушень, то здебільшого вони пов’язані з:
  • порушеннями виготовлення або розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації (25 протоколів),
  • порушеннями обмежень щодо ведення передвиборної агітації (7 протоколів);
  • порушеннями порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях (3 протоколи);
  • порушеннями порядку ведення передвиборної агітації, з використанням засобів масової інформації та порядку участі в інформаційному забезпеченні виборів (1 протокол).
Інші повідомлення поліцейськими перевіряються і тільки після цього їм буде надана правова кваліфікація.
Головне завдання поліції під час виборів – забезпечення прозорості й законності виборчого процесу, правопорядку та безпеки під час волевиявлення громадян. У своїй діяльності поліція дотримується політичної нейтральності, рівного та однакового підходу по відношенню до кожного кандидата.
Закликаємо всіх учасників виборчого процесу дотримуватися норм Закону та нагадуємо – порушення виборчого законодавства є неприпустимим та передбачає відповідальність:
  • адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення, зазначені з 212-7 до 212-24 статтях КУпАП;
  • у Кримінальному кодексі України відповідальність за злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав і свобод людини і громадянина передбачена статтями 157-160 КК України.
Правоохоронці закликають усіх учасників виборчого процесу неухильно дотримуватись вимог виборчого законодавства, а у разі виявлення його порушення — прохання негайно повідомити до поліції на спецлінію «102».
 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...