На Франківщині на боржників за доставку газу подають до суду

З початку року до суду було передано понад 1 тис. справ. Ще 37 тис. клієнтів «Івано-Франківськгазу» отримали досудові повідомлення. До кінця місяця такі попередження отримають ще 8 тис. споживачів. У разі несплати боргу – їх справи будуть передані до суду.

В «Івано-Франківськгазі» кажуть, до суду передають справи, незалежно від суми заборгованості. Якщо споживач кілька місяців не сплачує за доставку газу і не пише заяву на реструктуризацію боргу – має усі шанси сплачувати рахунки за розподіл газу у судовому порядку, інформує пресслужба суду.

До прикладу, мешканець с. Гузіїв, Болехівської міської ради сім місяців не сплачував за доставку газу. І попри невелику суму – 1244 грн, його справу було передано до суду. Судом було задоволено заяву про стягнення боргу із мешканця села Гузіїв, а також зобов’язано сплатити судовий збір.

«Івано-Франківськгаз» змушений подавати справи до суду на боржників. Уже надіслано 37 тис. досудових попереджень про необхідність сплатити за надану послугу. Стягнення боргів у судовому порядку призведе до додаткових фінансових витрат», – говорить комерційний директор АТ «Івано-Франківськгаз» Віктор Кедик.

Окрім боргу, споживачу доведеться сплатити судовий збір – до 2,1 тис. грн, а також виконавчий збір -10% від суми заборгованості  та  можлива заборона виїзду за межі України. У багатьох випадках сума додаткових витрат перевищить суму, яку споживачеві слід сплатити за послугу з розподілу газу.

В газорозподільній компанії рекомендують, не чекати судового рішення та сплачувати за доставку газу вчасно. Якщо споживач не може вчасно оплатити послуги газорозподільної компанії, він може написати заяву на реструктуризацію боргу.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...