На Верховинщині відкрили музей, присвячений легендарній Чукутисі. ВІДЕО

На Верховинщині відкрили музей, присвячений гуцулці Марії Кречунєк, або, як її кликали в селі, Чукутисі.

Відкрили Музей гуцульської співанки Марії Кречунєк в селі Рівня, що на Верховинщині. У цій хаті мешкала її внучка, яку відома співанкарка виховувала замість мами. А рідне обійстя згоріло під час війни, йдеться у сюжеті “Вежі”.

В центрі експозиції Музею – фотографія “Стара гуцулка”. 1931- го року минулого століття світлина військового фотографа Миколи Сеньковського отримала гран-прі на виставці у Парижі. На ній – виконавиця традиційних гуцульських співанок зображена у народному вбранні та із люлькою. На знімку – Чукутисі рівно 90 років.

Колоритне зобаження Чукутихи намагалися відтворити чимало народних умільців. Майстер народної творчості Юрій Павлович неодноразово вирізьблював її образ в дереві. Нещодавно меценат увіковічнив зображення в надгробній плиті. Її встановили та освятили на могилі співанкарки у селі Верхній Ясенів.

“Сама Марія Чукутиха була неземної краси жінка. А ще й розумна, зваблива, талановита, – розповідають дослідники. До неї йшли люди за порадою, допомогою. Вона знала, як краще одягнутися. Любила крутити кучері та прикрашати голову гарними квітами. Але найбільший її талант – пісня”.

Детальніше в сюжеті:

Читайте також: На Верховинщині в одному з музеїв збереглись унікальні вінчальні корони.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...