Найбільше порушень виборчого процесу зафіксували у Коломиї

Громадянська мережа “Опора” перед виборами в Івано-Франківську провела пресконференцію.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРИ в Івано-Франківській області Богдан Морикіт розповів про перебіг виборчої кампанії на Прикарпатті.

Виборча кампанія пройшла у стислих термінах – 50 днів. Зазаначу, що вибирають кандидатів в обласну раду, до 6 районних і 15 міських рад і 47 сільських. Найбільш активно  агітацію здійснювали  партія “Європейська солоідарність” “Слуги народу”, “Батьківщина” “Свобода”, “Платформа громад”, “Удар”, “УГП”.

Найбільш активними кандидати у депутати буди в Івано-Франківську, Коломиї, Калуші.

Найпопулярніше порушення цьогорічної виборчої кампанії – розміщення агітації на білбордах та сітілайтах без вихідних даних. Також відзначилися кандидати та партії, які обклеювали своїми листівками громадський транспорт та електроопори. Так, впродовж виборчої кампанії представники ОПОРИ на Прикарпатті подали до поліції 38 заяв про ймовірні порушення.

Протягом виборчої кампанії ОПОРА моніторила дотримання стандартів у сфері використання адміністративного ресурсу. Було запропоновано посадовим особам органів державної влади та місцевого самоврядування, які стали кандидатами, підписати Кодекс поведінки під час виборчої кампанії. Такою можливістю скористався виконуючий обв’язки міського голови Надвірної Тарас  Пекарський.

Зафіксовано випадки, які мають ознаки використання бюджетного адмінресурсу на користь кандидатів Марії Савки від «Слуги народу» та Сергія Басараба від «Європейської солідарності», – додає Морикіт.

Під час виборчої кампанії кандидати та політичні партії оскаржували дії ТВК щодо відмови у  реєстрації. Зокрема рішення ТВК оскаржував кандидат-самовисуванець на посаду міського голови Надвірної Василь Янцюк, а також  політичні партії: «Об’єднання Самопоміч» (Яремче), «Сила і честь» (Долина), «Пропозиція» (Івано-Франківська обласна виборча комісія). Суди задовольнив їхні позовні вимоги.  Судами було відмовлено у задоволенні  позовних вимог місцевому осередку партії  «Опозиційна платформа за життя» щодо скасування відмов Івано -Франківських обласної та міської ТВК у реєстрації кандидатів до Івано -Франківською обласної ради та Івано-Франківської міської ради

Начальник прикарпатської поліції Володимир Голубош, каже що поліція може повінстю забезпечити порядок і безпеку виборчого процесу. У кожному районі створені мобільні групи поліцейських, які цілодобово нестимуть службу.

З початком виборчого процесу 130 повідомлень надійшло про порушення. Найбільше з Коломиї – 26. 17 звернень було з Надвірної. Уже 50 протоколів передано до суду.   Більшість порушень пов’язані з розповсюдженням агітаціїних листивіок і розміщення політичної реклами у заборонених місцях, – каже Голубош.

1400 поліцеських охоронятимуть бюлетені на виборчих дільницях. Зараз  уже майєе всі бюлетені розвезли на дільниці.

Також поліцейські патрулюватимуть на вулицях міст.

Богдан Морикіт нагадав, що завтра, 24 жовтня – день тиші і агітація заборонена.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...