В “Івано-Франківськгаз Збуті” пояснили, чому зросте ціна на газ

На 30 % зросте ціна на газ для прикарпатців з першого листопада і становитиме 8,83 грн за один кубічний метр. Разом із тим, вартість доставки природного газу до кінця року не зміниться.

Цього місяця споживачі оплачуватимуть за один кубометр газу 6 гривень 67 копійок, а з наступного – на 2 гривні 16 копійок більше. За словами начальниці відділу продажів фізичним особам ТОВ “Івано-Франківськгаз Збут” Лесі Хараїм борг за природний газ в області становить приблизно 350 мільйонів гривень. Найбільше не платять жителі Франківська, адже тут – 125 тисяч споживачів, інформує Суспільне. Карпати.

“Ми купляємо імпортований газ, і є така тенденція, що завжди на світових ринках ціна на опалювальний сезон збільшується, до нового року зростає, а потім до літнього сезону починає знижуватися. Наразі ціна на 30 % здорожчала, що буде далі – залежить від того, який буде стан економіки в світі, в державі. Зараз пандемія, тому ніхто не може прогнозувати”, – зазначила Леся Хараїм.

Франківка Стефанія Заблоцька розповідає, що попри субсидію їй нарахували 187 гривень за газ і майже 100 – за його доставку. Жінка каже, що вже зараз використовує електричні чайник та духовку, а підняття ціни на газ знову вдарить по бюджету сім’ї.

“У нас колонка, то знаєте скільки то газу? Є зять, є онук, є дочка, є я – ми миємося всі, то нам треба газу багато. Колонка газу бере багато, тому я намагаюся економити. На літо на день вимикаємо, працює вона лише ввечері. Дочка вже свариться, бо каже, що навіть руки не можна вмити, бо все виключено”, – розповідає жінка.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...