Як лікують хворих на COVID у Калуській ЦРЛ. ВІДЕО

У Калуській центральній районній лікарні – 116 пацієнтів із пневмоніями. 70 % з них – кисневозалежні, один – на апараті ШВЛ. Серед хворих – четверо дітей.

Про це Суспільному Карпати повідомив медичний директор медзакладу Валерій Паляниця.

У Калуську центральну райлікарню протягом дня з підозрою на COVID-19 звертаються близько 20 людей, майже половина з них потребують госпіталізації. У закладі розгорнули 135 ліжок для пацієнтів з COVID-19.

За словами Валерія Паляниці, поки що цього, як і ліків та засобів захисту, в медзакладі вистачає.

“На цей час в принципі справляємося, хоча ми готові, тобто, готуємося до того, щоб розширити чи збільшити кількість ліжок для цієї категорії хворих. Щодо забезпеченості киснем і підведення кисню до цих ліжок, на даний момент розгорнуто 102 точки. Плюс, реанімація, звичайно, що апарати підведені до кисню”, – каже Паляниця.

Через пандемію наразі планової госпіталізації у лікарні немає, є тільки невідкладна. У приймальному відділенні зустрічаємо калушанина Сергія Солодкого. Чоловік забирає із медзакладу маму, якій зробили операцію на апендицит.

“Два місяці тому я перехворів на COVID-19, переніс нормально, без жодних симптомів”, – розповів Сергій Солодкий.

Завідувачка пульмонологічного відділення Мар’яна Гаврилко показує, де лежать хворі з COVID-19.

“Є перелік антибіотиків, які ми використовуємо. Також кисень зволожений, дезагреганти і антикоагулянти. Це фактично таке лікування їхнє. Це не є болячка, як звичайний грип, і не перебігає, як грип. Хворі не мають лежати в ліжку – рухатися. Ми широко застосовуємо дихальну гімнастику для хворих”, – розповідає Мар’яна Гаврилко.

Заходити до хворих відвідувачам не можна, але вони можуть передати їжу чи інші речі. Передає їх санітарка.

Марія Хемич – одна з двох санітарок, які працюють на цій зміні. Їй 63 роки. Каже, що пенсії не вистачає, тому продовжує працювати.

“В основному приносять води багато, кефір, йогурти, ну та щось з їжі, фрукти”, – розповідає жінка.

У Калуській центральній райлікарні двоє лікарів та п’ятеро медсестер, хворих на COVID-19, потребують стаціонарного лікування. Є і ті, які лікуються вдома. При цьому, за словами Валерія Паляниці, робочого персоналу у лікарні не бракує. Створено 13 бригад, по 12 людей в кожній.

Детальніше в сюжеті:

Loading...