Укрпошта без вихідних, ціна на газ та покращення на дорогах: що змінюється з 1 листопада?

З 1 листопада через опалювальний сезон в українців зростають ціни на газ, також в Україні починають діяти засоби для покращення безпеки на дорогах.

Hromadske розповіло, що ще змінюється з 1 листопада.

Ціни на газ

У листопаді Нафтогаз у пакеті «Місячний» збільшує ціну за газ до 4,7 грн за м³, а у пакеті «Річний» — до 5,24 грн за м³. Ціни зростають через підвищення вартості газу на європейських газових хабах, яке традиційно відбувається через опалювальний сезон. Проте цьогоріч збільшення цін називають помірним через запаси газу в українських підземних сховищах.

Також у листопаді українці отримають платіжки за опалення у другій половині жовтня, оплата за тепло також залежить від вартості газу.

У листопаді ціна на газ для прикарпатців, які є клієнтами товариства, складе 8,82 грн/куб.м, що є значним у порівнянні з ціною попередніх місяців поточного року (вересень – 5,49 грн/м/ куб.м, жовтень – 6,77 грн/куб. м).

До слова, прикарпатці можуть самостійно обирати компанію-постачальника газу.

Зміни на дорогах

З 1 листопада в Україні починають діяти засоби для заспокоєння дорожнього руху. Це означає, що, крім «лежачих поліцейських», пригальмовувати водіїв будуть острівці безпеки, бордюрні розширення, чокери та розділювальні смуги.

Їх будуть проєктувати під час ремонту чи модернізації вже наявних доріг і вулиць, а також під час будівництва та реконструкції. Особливу увагу приділятимуть тим ділянкам, де автівки контактують із пішоходами та велосипедистами.

В Укравтодорі вважають, що такі зміни допоможуть водію підтримувати постійну безпечну швидкість, повсякчас не розганяючись і гальмуючи.

Укрпошта без вихідних

По всій Україні на період «високого сезону» 250 відділень із великою навантаженістю перейдуть на 7-денний робочий графік. А з 1 грудня на такий графік перейдуть ще 50 відділень, більшість з яких в обласних центрах. На Прикарпатті три відділення Укрпошти працюватимуть без вихідних.

Решта відділень працюватимуть за старим графіком.

Зміни для е-віз для іноземців

З 1 листопада е-візи на 30 днів для туризму, бізнесу та особистих поїздок оформлюватимуться як разові і як дворазові.

Збільшиться перелік мов, якими перекладають візову анкету. До англійської, іспанської та арабської додадуть китайську мову та гінді.

Також скорочуються терміни розгляду візового клопотання з 9 днів до одного дня, якщо віза потрібна терміново, та до трьох робочих днів, якщо не терміново.

Крім того, зміниться консульський збір за е-візу: за разову — 20 доларів, за дворазову — 30 доларів. Якщо потрібно термінове оформлення, консульський збір буде вдвічі більший — 40 і 60 доларів відповідно

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...