“Дибільна постанова”: Марцінків розповів про карантинні нововведення

Сьогодні, 13 листопада, мер Івано-Франківська Руслан Марцінків провів традиційний брифінг.

Марцінків сказав, що нова постанова Кабінету Міністрів є “дуже дибільною”.

У постанові багато всього прописано, але от таке питання: “Чи можуть працювати промислові ринки?”, я відверто скажу – не знаю. Тому що в постанові нічого про це не говориться. Однозначної відповіді я не можу сказати, – каже мер.

Юристи вивчали документ, але і вони не можуть повністю у ньому розібратися. Очільник міста каже, що наразі до постанови є більше питань ніж відповідей.

Нагадаємо, що в Україні відмовляються від адаптивного карантину та запроваджують загальнодержавний карантин з обмеженнями «помаранчевої» зони. Додатково уряд запроваджує «карантин вихідного дня» з 14 листопада і щонайменше до 30 листопада. Уряд ухвалив відповідне рішення на засіданні Кабміну 11 листопада.

Про карантин вихідного дня

Його запроваджують вже з цих вихідних — з 00:00 суботи, 14 листопада, до 00:00 понеділка, 16 листопада. Такий карантин діятиме в Україні щонайменше три вихідних поспіль.

Тоді заборонено працювати:

  • кафе, ресторанам, барам — вони можуть працювати на винос;
  • торговим розважальним центрам;
  • закладам культури;
  • спортзалам, фітнес-центрам.

Дозволяється робота:

  • громадського транспорту;
  • продуктових магазинів;
  • супермаркетів, 60% площі яких відведено під торгівлю продуктами;
  • аптек, ветеринарних аптек;
  • автозаправок, але без зон харчування;
  • заклади, які надають фінансові послуги, та заклади з ремонту.

Що змінюється взагалі з карантином?

Дотепер регіони України поділяли на чотири зони карантину за рівнем посилення вірусу: «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону», за останнім поділом, який діє з 9 листопада, уся територія держави або «помаранчева», або «червона». МОЗ запропонував відмовитися від щотижневого поділу та запровадити загальнодержавний карантин із дотриманням обмежень, які були за «помаранчевого» рівня.

Отже, дозволяється проведення масових (концертних, спортивних тощо) заходів за участі до 20 людей з дотриманням дистанції 1,5 метри, проведення матчів командних видів спорту, але без глядачів.

Кінотеатри можуть працювати з заповненістю до 50% місць, музеї можуть працювати, якщо зможуть забезпечити розташування 1 людини на 20 м². Громадський транспорт — міський, міжміський, приміський, міжобласний — може перевозити людей лише на сидячих місцях.

Забороняється діяльність закладів з організації дозвілля, зокрема дискотек. Кафе та ресторани не повинні приймати відвідувачів із 22:00 до 7:00, але можуть здійснювати доставку та працювати на винос. Забороняється і планова госпіталізація, але раніше у МОЗ озвучили, кого це обмеження не стосуватиметься.

Також уряд рекомендував з 10:00 до 12:00 у державних та приватних установах, магазинах пріоритетно обслуговувати літніх людей та людей з інвалідністю.

 

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...