З боржників за газ на Прикарпатті стягуватимуть гроші через суд

Станом на 16 листопада заборгованість мешканців Прикарпаття перед “Івано-Франківськгаз Збутом” за спожитий газ складає 436,24 мільйонів гривень. У порівнянні з вереснем ця цифра зросла на 87,9 мільйонів.

За даними Асоціації постачальників енергоресурсів, до якої належить і «Івано-Франківськгаз Збут», за спожите у вересні 2020 року блакитне паливо в Україні розрахувалося лише 40% домогосподарств. Експерти Асоціації вказують, що традиційно в державі з вересня по лютий рівень розрахунків за житлово-комунальні послуги різко знижується, а листопад за статистикою є найгіршим місяцем за рівнем оплати населенням комунальних послуг, інформує пресслужба відомства.

“Зазвичай українці намагаються погасити накопичену за холодний сезон заборгованість у міжопалювальний період”, – зазначає перший заступник голови правління Асоціації Євген Нацвін-Степанов.

У той же час, «Івано-Франківськгаз Збут» нагадує, що через несплату комунальних платежів, в тому числі за спожитий газ терміном більш як три місяці і наявності заборгованості сума якої перевищує 340 грн. – боржник втратить право на отримання субсидії на наступні періоди.

Втім, укладений договір реструктуризації з компанією-постачальником газу гарантує збереження грошової соцдопомоги від держави.

Заборгованість реструктуризується на строк до 12 місяців залежно від суми заборгованості та рівня сукупного доходу на дату реструктуризації. Зазвичай заборгованість необхідно погашати рівними частинами, а розмір першого внеску складає від 30 до 50 відсотків. У разі, коли доходу споживача не вистачає для повного погашення протягом 12 місяців, як виняток, строк дії договору може бути продовжений. Як правильно оформити заяву та інші деталі можна уточнити в Контакт-центрі за телефоном 0342 76 63 04», – говорить начальник відділу продажів фізичним особам «Івано-Франківськгаз Збут» Леся Хараїм.

На час карантину «Івано-Франківськгаз Збут» не застосовує штрафні санкції за прострочення оплати за спожитий газ, а також не припиняє поставки газу боржникам. Однак такі послаблення жодним чином не означають, що можна несвоєчасно оплачувати рахунки. У компанії уже готують документи для стягнення боргів у судовому порядку. Аби уникнути перспектив судових позовів та втрати субсидій, рекомендуємо мешканцям Прикарпаття, які боргують за спожитий газ, укласти договори реструктуризації боргів.

Зважаючи на епідемічну ситуацію в області клієнтам рекомендують уникати місць масового скупчення людей та оплачувати рахунки за газ дистанційно.

Читайте також: Прикарпатці, які не погасять борги за газ до 1 жовтня, втратять субсидію.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...