Франківське оборонне підприємство замовило медичні маски за докарантинними цінами

Виробниче об’єднання «Карпати», яке підпорядковане Укроборонпрому, 13 листопада підписало договір із приватною підприємицею Євгенією Ільченко на закупівлю медичних масок за ціною 1,3 гривні за одиницю.

За договором придбали 200 тисяч медичних масок загальною ціною 230 тисяч гривень, виготовлених із спеціального матеріалу мельтаблаун. Доставляти товар підриємиця буде впродовж 10 днів після 50% попередньої оплати. Вартість однієї маски дорівнює 1,3 гривні, що дорівнює цінами у докарантинний період, пишуть “Наші гроші”. 

Попри загальне падіння цін інші бюджетні установи області поки що купують маски дорожче. Івано Франківська обласна клінічна лікарня замовила їх за 2,2 гривні / штука, управління судової охорони — по 3 гривні, а обласний лабораторний центр придбав невелику партію за 5,6 гривень за штуку.

Це не перший договір «Карпат» із приватною підприємицею Ільченко. Раніше компанія підписала з нею ще три договори: у жовтні, вересні та серпні, а ціна масок була від 2,3 до 2,5 гривні.

Нагадаємо, що до 11 березня, тобто до оголошення ВООЗ пандемії коронавірусної інфекції COVID-19, медичні маски замовляли за ціною від 50 копійок до 1,7 гривні. З середини березня вартість засобу індивідуального захисту сильно зросла.

«Наші гроші. Львів» публікували дослідження закупівель масок у 5 областях впродовж лютого-квітня 2020 року і виявили, що до середини квітня ціна коливалася від 13 до 18 грн, а потім почала поступово спадати. Проте в державі досі не працює механізм регулювання цін в надзвичайній ситуації, тому жодної гарантії, що ціни знову не зростатимуть немає. Про причини виникнення такої ситуації детальніше читайте тут.

Основною причиною високих цін на маски під час карантину експерти називали спекуляції посередників та підвищений попит. Значну частку масок Україна імпортує, але з березня більшість швейних підприємств переорієнтувалось на випуск масок, а також засновувались нові фірми. Наприклад, компанія «Полімед» у Львові, яка розпочала діяльність у жовтні, вартість їхньої продукції буде 3,3 гривні за маску.

Приватна підприємиця Євгенія Ільченко зареєстрована у Івано-Франківську і розпочала продавати медичні матеріали з березня 2020 року. З цього часу вона уклала 21 договір на 1,17 мільйона гривень, серед яких 4 договори від ВО «Карпати» на 985 тисяч гривень.

Читайте також: “Ковідна” лікарня у Калуші отримає корейський рентген-апарат вартістю майже 2 млн. грн.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...