У 100-річній церкві Калуша освятили панахидну каплицю

Днями біля однієї з найстаріших мурованих церковних споруд Калуша — храму Святого Архистратига Михаїла Української греко-католицької церкви освятили панахидну каплицю.  Для її облаштування реконструювали дзвіницю, яка знаходиться на території церкви.

У коментарі «Вікнам» настоятель храму Святого Архистратига Михаїла о. Іван Бігун розповів, що відкриття панахидної каплиці зініціювали парафіяни храму. Адже багато людей не має можливості тримати тіло померлого вдома. Досить часто буває важко зносити покійника з багатоповерхівок. Окрім того, в часи пандемії послуга як ніколи актуальна, адже дозволяє уникнути масового скупчення людей.

Наразі переглядається вартість користування цією послугою. Адже варто враховувати той факт, що зараз важливо проводити якісне прибирання. А хороші засоби дезінфекції коштують недешево. Проте о. Іван Бігун запевняє, що мають на меті зробити ціну доступною для всіх, не залежно від того, скільки часу тіло померлого перебуватиме в панахидній каплиці.

Просторе приміщення облаштоване венеціанською штукатуркою. По обидва боки знаходяться м’які дивани. Спершу тут хотіли зробити дерев’яні лавки, проте вирішили, що все ж в останню дорогу людині, яка прийшла відвідати покійника, важливо в комфорті помолитися і попрощатися.

По кутах панахидної каплиці — зображення святих євангелістів Матея, Марка, Луки та Івана. По правій стороні — Страждаючий Ісус Христос, який очима промовляє: «У руки твої віддаю духа свого» та Страждальна Матір Божа, яка під хрестом стояла, коли Христос помирав і молилася до Бога, щоб прийняв свого Сина до Царства, розповідає настоятель храму Святого Архистратига Михаїла.

Посередині каплиці знаходиться дерев’яний хрест — це виконана робота одного із парафіян церкви. Зображений на ньому розіп’ятий Ісус Христос — скульптура, привезена із Меджугор’є — одного з найбільших паломницьких центрів світу.

З часом тут планують встановити кондиціонер, щоб в теплу погоду відчувалася прохолода, а в холодну — елементарне тепло.

Настоятель храму о. Іван Бігун каже, не варто людині боятися через пандемію прийти до покійника помолитися, адже двері завжди відкриті, а подвір’я — велике. Тому людина може завжди стати на безпечну відстань помолитися і запалити свічку.

Настоятель храму висловлює подяку за допомогу в облаштуванні панахидної каплиці  парафіянам, народному депутату Едуарду Прощуку, колишньому голові Калуської районної ради Віктору Гільтайчуку та калуському підприємцю Андрію Пострильоному.

Ірина КМІТЬ, журналістка

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...