МОЗ хоче передбачити в бюджеті по 60 тисяч на лікування кожного онкохворого

У Міністерстві охорони здоров’я запропонували свій варіант бюджету на 2021 рік, з урахуванням підвищених тарифів на лікування.

Зокрема, мова йде про витрати на лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями та програму “Доступні ліки”, пише УП. Життя.

Про це розповів міністр охорони здоров’я Максим Степанов під час брифінгу 3 грудня.

За його словами, на процес лікування впливає сума коштів, яка була витрачена на ліки, пацієнтів та медичні вироби.

“Цього року в нас закладено тариф – це те, що сплачується за лікування онкологічного хворого при проведенні хіміотерапії, 17 834 грн.  Окрім того, держава ще додатково виділяє лікарські засоби, які закуповуються централізовано.  Цієї суми коштів не вистачає. В своєму бюджетному запиті, на який ми розраховували, порахували реальну вартість, яка складає близько 60 тиc. гривень… Ми також в своєму бюджетному запиті на наступний рік окремо виділили лікування таких важких хворих, які мають онкогематологічні захворювання – це те, що ми всі знаємо як рак крові.  Тариф, який ми заклали в бюджетному запиті, складає 101 тис. грн“, – зазначив Степанов.

Крім того, у міністерстві вимагають збільшити бюджет на програму “Доступні ліки”.

“Також важлива річ – це реімбурсація, програма “Доступні ліки”  по якій наші незахищені верстви населення, особливо пенсіонери, отримують лікарські засоби. Цього року на всю програму  було закладено 1 млрд 71 млн грн.  Те, що ми закладали в своєму бюджетному запиті на наступний рік – 4 млрд 700 млн грн“, – додав очільник МОЗ.

Читайте також: Встань і йди: історії тих, що перемогли рак. 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...