Старі багатоповерхівки Калуша можуть залишитися без опалення

Бюджет  Калуської міської ради не потягне заміну всіх трубопроводів, зазначає міський голова Андрій Найда.

Цього тижня на оперативній нараді у міськвиконкомі керівник управляючої компанії «М-Монтаж» Ігор Майко повідомив: в управлінні компанії є 60 будинків з центральним опаленням — на вулицях Хіміків, Коновальця, Тихого, Богдана Хмельницького тощо. Причому внутрішньобудинкові мережі корозійні і зношені, щодня фіксують пропуски. Для усунення яких доводиться припиняти теплопостачання по стояках та цілих будинках.

Є загроза, що ми не зможемо подати тепло по тих мережах до споживачів, — повідомив Ігор Майко.

Міський голова Андрій Найда на це відповів: додавайте кошти у тариф на заміну мереж:

Те, що міська рада в своїх силах може допомогти, звичайно допоможе. Але ви спілкуйтеся з людьми. Бюджет міської ради не потягне заміну всіх трубопроводів. Мешканці  мають бути самі зацікавлені. Якщо спільно скинуться, то можна набагато більше зробити.

У 2018 році управляючій компанії «М-Монтаж» передали 87 будинків. Переважна більшість — це найстаріша багатоповерхова забудова Калуша на території, обмеженій непарною стороною вулиці Б. Хмельницького і вулицею Хіміків. Зараз компанія обслуговує 85 будинків, у двох — мешканці створили ОСББ. Частину будинків, в районі вул. Рубчака, торік відключили від центрального опалення, а мешканцям надали допомогу з міського бюджету для переходу на індивідуальне опалення. Як повідомив у коментарі «Вікнам» Ігор Майко, в 60-ти будинках, які залишилися з центральним опаленням, 20-25% мешканців користуюся цією послугою. Є будинки, в яких всього кілька квартир не перейшли на індивідуальне опалення. Причому, внутрішнім тепловим мережам по 40-50 років: лише у двох будинках до передачі в управління провели їхній капітальний ремонт.

Як зазначив Ігор Майко, щороку запуск центрального опалення пов’язаний з великими труднощами. У опалювальному сезоні 2017-2018 років (тоді будинки ще обслуговував ЖЕО. — Авт.) опалення повністю вдалося запустити в січні. Лише цього року управителю це коштувало близько 100 тис. гривень: кошти використані на зміну вузлів, ділянок труб тощо. При цьому стаються постійні пориви, стояки забиті і їх постійно прориває. Підтримка зношених мереж теплопостачання будинків вимагає величезних затрат і при цьому мешканці змушені на час ремонту обходитися без тепла (якщо будинок не має підвалу і розводки у ньому, то відключають весь будинок) і в цілому його якість погіршується.

Вихід з катастрофічної ситуації Ігор Майко бачить у тому, щоб “відрізати” будинки від центрального опалення та надавати людям допомогу з міського бюджету. Альтернативу — закладати кошти на зміну мереж у тариф — реалізувати неможливо. Так, заміна тепломереж одного будинку коштує від 150 тис. гривень. Якщо йдеться про великі будинки, наприклад, на вул. Б. Хмельницького, 1, — то це 500 тис. гривень. Якщо в будинку 10 квартир на центральному опаленні, то людям потрібно скидатися по 15-20 тис. гривень (мешканцям з індивідуальним опаленням заміна мереж не потрібна і вони за це не платитимуть. — Авт.). Зважаючи не те, що в мікрорайоні живуть не найзаможніші калушани, такі витрати навіть за великого бажання вони не потягнуть. У людей просто немає таких коштів.

За словами Ігоря Майка, він буде письмово звертатися до міської влади і Калуської ТЕЦ з клопотанням, щоб будинки відмикали від центрального опалення, а людям — виділяли допомогу. Інших варіантів немає. Крім того, раніше йшлося про те, що споживачів центрального опалення в Калуші залишилося дуже мало і єдиний варіант для міста — перехід на індивідуальне опалення. У таких умовах вкладати сотні тисяч гривень — чи бюджетних, чи коштів мешканців — у мережі, які за 2-3-5 років вже будуть не потрібними, — марнотратство.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...