Мед Атлант

Прикарпатка зібрала сотні вишитих речей. ВІДЕО

Національний одяг, рушники та подушки – чого тільки не знайдеш у квартирі Віри Дрінь. Жінка родом зі Львова, проте вже понад 60 років живе на Прикарпатті. Сьомого грудня їй виповнилося 85 років. За цей час зібрала сотні вишитих речей.

На стінах у квартирі Віри Дрінь немає вільного місця – тут фото, картини та тарілки, інформує Суспільне. Карпати.

“Я росла в свідомій родині. Все, що тут є, ніяка не колекція – це все родинне. Ці всі рушники – зі села Новиця моєї невістки третьої. Сорочки – моїх синів. Серветки є і моєї мами, і тети Вербицької, і мої. Тут нема нічого такого, щоб я їздила та купувала. Мене це захопило. Це була моя душа, моє серце. Я не могла без цього жити”, – розповідає Віра Дрінь.

Жінка каже, що один із найдавніших рушників – мамин: “Там є букви “І” та “О”. То моя мама називалася Ірена Оліяр. Ті рушники мають до 80-ти і більше років”.

Цінною називає ось цю сорочку та розповідає чому: “Бабця моєї третьої невістки Світлани виходила заміж у цій сорочці. Тут, як добре придивитися, був такий розріз. Це означає, що дівчина віддавала свою честь і ставала жінкою. Це є Снятинський район”.

Серед подушок, напевно, найстаріші – дитячі подушки з ініціалами жінки.

Жінка пригадує: “Батьки виховували мене спокійно, в українському дусі. Ми ходили до церкви Святого Юра, де Шептицький вже був хворий і сидів у візочку на амбоні. Дві дівчинки, я і ще одна, давали йому квіти. Моя мама вишила мені спеціально сорочку, щоб я його гарно привітала”.

В 1952-му році вступила в Івано-Франківський медінститут. У Франківську жила у двоюрідної сестри мами Вербицької.

Згодом познайомилася зі своїм чоловіком, одружилася та народила трьох синів.

Віра Дрінь 50 років пропрацювала лікаркою у психлікарні. Жінка шість років очолювала міський осередок Союзу українок.

“Це була така патріотична організація. І наші пані лікарі, вчителі вже робили розголос, що буде така організація. Ми згуртувалися, такі патріотки можна сказати. Перший з’їзд відбувся у Чернівцях”, – пригадує жінка.

Своїх дітей Віра Дрінь виховувала патріотами.

Детальніше в сюжеті:

Читайте також: Як франківки в’яжуть хустки у Палаці Потоцьких. ФОТОРЕПОРТАЖ.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...