Втрати окупанта станом на 173 день війни

43750
Особовий склад
232
Літаків
195
Гелікоптерів
1876
Танків
4141
ББМ
985
Артилерія
134
Засоби ППО
260
РСЗВ
3044
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
787
БПЛА
15
Кораблі та катери
1000
Полонені окупанти
Купити квартиру Івано-Франківськ

Жителі вулиці Івасюка у Франківську скаржаться на викиди з місцевого монастиря. ВІДЕО

Жителі будинку № 46, що на вулиці Івасюка в Івано-Франківську, скаржаться на їдкий дим, що йде з комина монастиря, який розташований поблизу. Десятого грудня люди ініціювали зустріч із настоятелем храму.

Людмила Безусова-Попович живе у сусідньому із монастирем будинку. Каже, що через дим не може провітрити квартиру. За її словами, така ситуація у мікрорайоні вже не перший рік. Найбільше, каже, це дошкуляє взимку, коли монастир починає опалювати свої приміщення, пише “Суспільне. Карпати“.

“Дуже близько розташовані їхні димарі до наших будинків. Вони Т-подібної забудови і при певній температурі, напрямках вітру і відповідного атмосферному тиску в нас цей дим зависає у дворі. Дихаємо цим, душимося. Деколи вночі прокидаєшся від того, що думаєш, що десь пожежа. Це дуже шкідливо, кашляємо всі”, – каже Людмила Безусова-Попович.

Олександр Касапчук також живе на Івасюка в будинку № 46. Чоловік – один із тих, хто прийшов на зустріч з настоятелем монастиря.

“У мене знайомі бігають на стадіоні, то кажуть, що відчувають запах. Зранку дитина встає і каже, що це таке пахне. Просто пахне димом. Одяг на балконі також пахне димом. Це не є нормально. Церква має дослуховуватися до інших жителів і прийняти якесь рішення. Можливо, все-таки треба поміняти систему опалення, можливо, – на газ перейти”, – сказав Олександр Касапчук.

На зустріч, окрім жителів, прийшов депутат від цього округу Віталій Бурко. Коментувати цю ситуацію кореспондентам Суспільного Карпати він відмовився.

Настоятель храму Андрій Цікало під час зустрічі сказав, що закон в монастирі не порушують. Опалюють тут, за його словами, лише дровами.

“У нас газові несправні (котли -ред.). Ми не можемо їх включити фізично, бо вони вийшли з ладу. Поставте газові котли нам і допомагайте з оплатою за газ. Питань немає, – каже настоятель. – Церква живе з пожертв. Разом з парафіянами розпоряджаємося і робимо ті чи інші речі. І зараз викидати гроші чи шукати гроші невідомо звідки ми не можемо, бо зараз їх ніхто не дасть“.

Прихожанин монастиря святого Йосипа Юрій Іваночко каже, що претензії мешканців будинку щодо того, що дим потрапляє їм в квартири, є незрозумілими.

“Це просто неможливо, нереально, бо визначити, куди дує вітер, не може ніхто. І в пана Андрія не може бути така особлива квартира чи в цієї пані Людмили, якій дує 365 днів. Це неможливо, бо вітер або є, або немає, або в іншу сторону дує”, – сказав Юрій Іваночко.

Дійти згоди люди не змогли. Жителі вирішили, що напишуть листа до міської ради, прокуратури та Уповноваженого з прав людини.

Представник Держпродспоживслужби Віталій Фіглевський розповідає, що в цій ситуації людям потрібно звернутися до балансоутримувача. Якщо дві сторони не можуть домовитися, то радить звернутися до інших інстанцій.

“Ми рекомендуємо звернутися, насамперед, до органів місцевого самоврядування, які уповноважені створити робочу міжвідомчу комісію. Вона має провести незалежний інструментально-лабораторний контроль якості атмосферного повітря. До комісії можуть бути включені представники територіальних міністерств екології, природних ресурсів. Також можуть бути включені представники надзвичайних служб, охорони здоров’я, представники громадськості і об’єкт, який в цьому задіяний”, – пояснив Віталій Фіглевський.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...