Франківка Діана Тимочко чотири роки навчатиметься в престижному коледжі США – як це їй вдалося

Франківка Діана Тимочко вступила в Oberlin College, престижний коледж вільних мистецтв, і консерваторію у штаті Огайо (США). У цьому їй допомогли в благодійній організації Ukraine Global Scholars. МІСТО розпитало Діану, як їй вдалося досягнути успіху і що треба робити для того, аби здобути омріяну перемогу.

Діані 16 років, цього року вона закінчила  Українську гімназію № 1. Зараз навчається у Вінницькому національному медичному університеті імені Пирогова. На вибір професії вплинула мама, Галина Єдинак, яка працює неврологом у франківській лікарні.

З дитинства дівчина приходила на мамину роботу, тож вона ознайомлена з «лікарняним» процесом – медичні картки, пацієнти, білі халати… Діана вже тоді знала, що робити, коли тече кров з носа чи болить голова, читала медичну літературу.

«У сьомому класі мені запропонували взяти участь в олімпіаді з хімії, підготовка тривала 20 хвилин. Мені пояснили декілька формул. Тоді я здобула перше місце на районному етапі. Це мене заохотило», – згадує вона.

У гімназії дівчина знаходить ще більше можливостей для розвитку. Під час навчання Діана брала участь в олімпіадах з біології та хімії, але найбільше задоволення приносило написання наукових робіт, бо це не лише вивчення матеріалу.

«У науковій роботі є мета, яку хочеш здійснити, покращити життя. Одна з моїх робіт була націлена на пошук методів боротьби з головним болем типу напруги, що дуже поширений у підлітковому віці, особливо в учнів моєї школи», – ділиться дівчина. Вона розробила рекомендації для викладачів, як проводити урок, аби запобігати перевантаженню учнів. А її робота здобула ІІІ місце на Всеукраїнському конкурсі-захисті Малої академії наук.

11-й клас гімназистка провела у США за обміном у межах програми FLEX. Дівчина жила в сім’ї та ходила до школи.

«Мені сподобалася система навчання, тому хочу там вчитися. У дітей є можливість обирати навчальні дисципліни. Після української школи мала хороший рівень знань, тому обрала класи університетського рівня. Діти не повинні вчити 16 обов’язкових предметів, а лише шість. Там багато позашкільних занять, у нас такого немає. Я грала у п’єсі, була учасницею організації майбутніх медиків. Там багато культурних, програмістських, лідерських клубів», – розказує вона.

Аби досягнути успіху, треба бути відкритим та комунікабельним, а ще подолати свої страхи. Наприклад, почати говорити з новими людьми. Діана каже, приїхала в Америку скромною, а повернулася дуже відкритою та більш впевненою в собі.

Ukraine Global Scholars (UGS) – благодійна організація, яка допомагає учням з України вступати в престижні університети світу. Про програму UGS студентка дізналася тоді, коли один із гімназистів став фіналістом й вступив до університету в Іллінойсі. Тоді він зробив презентацію для учнів. За п’ять днів до дедлайну Діана подала заявку.

Аплікаційний процес починається із заявки, тут вказують інформацію про себе, досягнення. Слід написати велике есе на 650 слів, кілька малих на 300, дати короткі відповіді на 100 слів про улюблену книжку та фільм. Це допомагає виявити в аплікантів* «хуки» – гачки, вони знадобляться для подачі заявки в університет. Адже кожен заклад шукає особливого апліканта. Про кого йдеться? Діана зауважує, це може бути суперкрутий математик, що гарно малює, або ж біохімік, який вишиває.

Другий етап – складання тестів з англійської мови та математики. Третій – інтерв’ю. Опісля вирішують, хто стане фіналістами. Вони впродовж місяця готуватимуться до SAT –  стандартизованого тесту з англійської та математики – та TOEFL. Під час 10-денного табору майбутніх студентів ознайомлюють з процесом аплікації, пояснюють тонкощі написання есе, готують до інтерв’ю.

Восени кожен фіналіст отримає ментора і ко-ментора, які допомагають написати заявку в університет.

Цьогоріч, до слова, він розпочнеться 1 січня і звершиться 15 квітня.

Оскільки змалку дівчину приваблювала біологія та хімія, тож саме ці предмети вивчатиме у коледжі.

«Як додаткову спеціальність хотілося б вивчати нейронауку, оскільки з дитинства цікавлюся регенерацією мозку і взагалі всім, що відбувається з нашими нервовими клітинами», – розповідає Діана.

Втім, дівчина захоплюється не лише наукою, але й грає на фортепіано – Діана закінчила музичну школу. А у вільний час любить вишивати бісером. Це заняття, що допомагає заспокоїтися після напруженого навчання чи здачі контрольних.

Діана переконана, що стала фіналісткою програми тому, що її наукова робота мала практичне значення. Бо взяла свою проблему, захотіла її вирішити та допомогти іншим.

«Плюс моє вишивання. Я використовую його як один із методів боротьби з головним болем. На мою думку, це все перепліталося, було скомпоновано. Кожен університет вимагає есе, я змогла усе пов’язати, показати себе з найкращого боку», – каже студентка.

Окрім цього, дівчина волонтерила більше 100 годин у межах програми FLEX. Дівчина допомагала у притулках для безхатьків, роздавала обіди і сортувала одяг, провела фандрейзинг** для Національного фонду дитячого раку, збирала кошти для організації, що опікується безпритульною молоддю.

Навчання і життя у США удосконалило англійську мову. А це важлива річ, коли маєш пройти співбесіду. Інтерв’ю – обов’язкове чи не для всіх аплікаційних форм.

«З тобою знайомляться, розпитують про тебе, чому хочеш навчатися у США. Для мене це не було складно. Мама думала, що я буду трястися перед камерою, а я сиділа на кріслі і сміялася. Потрібно знайти спільну мову з людьми, а я це вмію робити», – згадує Діана.

 В Америці дівчина познайомилася з вчителькою хімії, яка написала рекомендацію (вимога кожного коледжу). На думку Діани, саме її відгук дуже допоміг.

Усім, хто хоче взяти участь у програмі, дівчина радить не боятися і вірити в свої сили. Друге, бути ініціативними і займатися тим, що подобається, і що буде корисним для інших. «Не потрібно щось робити лише для того, аби вас прийняли. Любите – організовуйте. Треба захоплюватися своєю справою і працювати над собою. Тоді все вийде», – мотивує студентка.

На навчання Діана вирушає у серпні. А що ж до Вінницького медуніверситету, то Діана або візьме академвідпустку, або забере документи – не планує здобувати вищу освіту в Україні.

У США дівчина пробуде чотири роки. Очікує, що приєднається до наукового дослідження, продовжуватиме грати на фортепіано й займатиметься громадською діяльністю. Опісля повернеться додому й працюватиме тут – така вимога програми.

*Аплікант – особа, що подає заявку на конкурс.

**Фандрейзинг – збір коштів.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

  • ��������...
  • Loading...