Мед Атлант

Карпатський нацпарк визнали найкращим у Європі

Міжнародна компанія Save on Energy оприлюднила рейтинг країн Європи з найкращими національними парками.

Перше місце посідає Україна – 9,73 бали: Карпати (Carpathian National Park), далі йдуть – Словенія, Словаччина, Болгарія, Швейцарія, інформує  Івано-Франківське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Україна входить до європейської країни з найвищим рейтингом національних парків, при цьому кожен з восьми національних парків країни має середній бал 9,73 за даними TripAdvisor. Насправді, найвищим рейтингом в Україні має Карпатський національний природний парк, середній рейтинг якого на TripAdvisor становить 9,75, – йдеться на сайті.

Довідково

Карпатський національний природний парк — національний парк в Україні, на території Івано-Франківської області. Створений для збереження унікальних лісових екосистем Центральної Європи.

Карпатський національний природний парк — перший і один з найбільших в Україні національних природних парків. Він був створений постановою Ради Міністрів УРСР від 3 червня 1980 р. № 376. Ще в 1921 році у межах його нинішньої території на площі 447 га було створено резерват для охорони Чорногірських пралісів. Частина нинішньої території парку з 1968 по 1980 рік була у складі Карпатського державного заповідника, від якого при створенні парку були відокремлені Говерлянське і Високогірне лісництва.

В національному природному парку працюють 234 особи, з них у науковому підрозділі — 18, у службі охорони — 130.

Його територія простягається на 55 км з півночі на південь і на 20 км із заходу на схід. Найвища точка України — вершина гори Говерла (2061 м над р. м.) — розташована в межах парку. Парк розташований у найбільш високому і цікавому в географічному відношенні секторі Чорногірського і Ґорґанського масивів. Основна частина його території охоплює верхів’ї річки Пруту і її приток, решта — в басейні Чорного Черемошу.

Розташування: Верховинський район, Надвірнянський район та Яремчанська міська рада.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...