Мед Атлант

У Верховині, де знімався фільм «Тіні забутих предків», відкриють монумент Сергію Параджанову до його 100-річчя

Верховинський селищний голова Василь Мицканюк провів ділову зустріч з головою Всеукраїнської громадської організації «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС – Україна» Оленою Оганесян, кінорежисером Кареном Арустамяном, скульптором Ґрайєром Мартиросяном, представником ГО «Вірменське товариство культурних зв’язків АОКС – Україна» Оксаною Сусяк та заступником голови Верховинської районної державної адміністрації Світланою Уршеджук.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив письменник із Верховини Василь Нагірняк, пише “Українська літературна газета“.

Як відомо, український та вірменський кінорежисер Сергій Параджанов відзняв на Верховинщині художній фільм «Тіні забутих предків», який є шедевром світового кіномистецтва. Через три роки, 9 січня 2024 року, кіномистецька громадськість відзначатиме 100-річчя від дня народження геніального кінорежисера, лауреата Національної премії іменні Тараса Шевченка в галузі кіномистецтва. Олена Оганесян звернулася до селищного голови Василя Мицканюка з пропозицією відкрити на 100-річчя Сергія Параджанова біля хати-музею «Тіні забутих предків» у Верховині пам’ятник кінорежисеру.

Селищний голова привітав пропозицію щодо співпраці і запропонував Олені Оганесян разом зі скульпторами представити на розгляд Верховинської селищної ради ескіз пам’ятника та меморіальної композиції біля нього, після чого депутатський корпус селищної ради на сесійному засіданні ухвалить відповідне рішення з метою уславлення пам’яті геніального кінорежисера у Верховині, адже Сергій Параджанов не тільки створив шедевральний фільм, а й прославив гуцулів, гуцульський етнос, Гуцульщину на увесь світ.

 

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...