Втрати окупанта станом на 281 день війни

89440
Особовий склад
280
Літаків
261
Гелікоптерів
2915
Танків
5877
ББМ
1904
Артилерія
210
Засоби ППО
395
РСЗВ
4441
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
1562
БПЛА
16
Кораблі та катери
Купити квартиру в Івано-Франківськ

47-річній прикарпатці видалили пухлину вагою 30 кг

Понад шість годин онкологи Львівського онкологічного регіонального лікувально-діагностичного центру оперували 47-річну жінку з Івано-Франківської області, у якої діагностували рідкісну пухлину черевної порожнини – ліпосаркому. Операція пройшла успішно. У понеділок, 15 лютого, пацієнтку з лікарні виписали додому.

За словами директора Центру Ігоря Ковальчука, два роки тому жінка помітила, що у неї почав різко збільшуватися живіт. Вона вирішила порадитися з сімейним лікарем, а та скерувала її на обстеження. УЗД черевної порожнини, яке зробили у січні 2021 року, показало: у жінки в череві величезна пухлина, інформує ZAXID.NET.

«За порадою сімейного лікаря жінка звернулася до хірургів Львівського онкологічного центру. За кілька днів їй провели всі необхідні обстеження та підготували хвору до операції», – повідомив генеральний директор онкоцентру Ігор Ковальчук.

Завідувач відділення абдомінальної хірургії онкоцентру Мирон Огорчак розповів ZAXID.NET, що жінка звернулася по допомогу до лікарів лише тоді, коли їй вже важко було ходити, дихати, вона не могла їсти.

У пацієнтки виявили пухлину заочеревинного простору, яка практично заповнила всю черевну порожнину. Вона стискала органи черевної порожнини. Жінка знала, що у неї є пухлина, але боялася йти до лікарів. Прийшла лише тоді, коли пухлина вже не давала їй нормально жити», – розповів завідувач відділення абдомінальної хірургії Мирон Огорчак.

До складу операційної бригади, окрім Мирона Огорчака, увійшли хірурги Юрій Ковальчук та Петро Гиря, анестезіолог Тетяна Новіцька, анестезистка Ірина Бардашевська, операційна медсестра Ганна Когут.

На початку лютого жінку прооперували. Операція тривала понад шість годин. Під час оперативного втручання хірурги видалили пухлину вагою понад 30 кг.

Гістологічне дослідження пухлини показало, що у пацієнтки була рідкісна пухлина черевної порожнини – ліпосаркома. Завдяки успішно проведеній операції прогноз у пацієнтки, як кажуть лікарі, є добрий, утім жінка має регулярно проходили консультації в онколога. 15 лютого пацієнтку з онкоцентру виписали додому.

Онкологи просять жінок проходити регулярні обстеження і вчасно звертатися по допомогу до лікарів, не доводити до запущених випадків. Адже пухлину на ранніх стадіях легше і видаляти, і лікувати.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...