Мед Атлант

У Франківську виникли суперечки між противниками і прихильниками Маршу жінок

До Міжнародного дня боротьби за права жінок біля ратуші в Івано-Франківську організували фотозону.

Її присвятили Маршу жінок, який восьмого березня проводять у різних містах країни, пише Суспільне Карпати.

У Франківську такий марш провести не вийшло через карантин, проте до фотозони прийшли прихильники та противники маршу. Між ними виникли суперечки.

16-річна учасниця акції Яна Продун каже, що ідею фемінізму зацікавилася ще у 12 років. Сьогодні прийшла із лозунгом: “Тут поховані нав’язані стандарти краси”.

Це є один з важливих аспектів фемінізму, які я підтримую. Жінок соромлять за їхнє тіло, за їхнє волосся на тілі, за складки, за розтяжки. Я вважаю, що важливо піднімати цю тему. Думаю, що люди, які побачать акцію, прочитають хоча б один лозунг, то вони зможуть зацікавитися і підтримати нас, – сказала дівчина.

Один з головних лозунгів акції – “У пандемії жіноче обличчя”.

Ще одна учасниця акції Яна прийшла до фотозони з плакатом із написом: “Права жінок – це права людини”.

У нашому суспільстві досі панує нерівність між жінками та чоловіками. Стосується це не тільки заробітних плат. У нашому суспільстві досі багато сексизму і щодо жінок, це не змінюється роками. У нас має бути все на рівні: у школах і в дитсадках мають навчати, що всіх треба поважати. А в нас виходить, що поважають тільки чоловіків, а жінок ні, – зазначила учасниця акції.

Біля фотозони між прихильниками та противниками акції виникла суперечка. З’ясувати ситуацію спробував один поліцейський. Пізніше прийшли ще два представники муніципальної інспекції. Коментувати на камеру охоронці громадського порядку не захотіли.

Ми підозрювали, що не все так буде гладко. Прийшли хлопці, які кажуть, що фемінізм їм ворожий, хоча вони навіть не знають, що таке фемінізм. Чомусь вони думають, що якщо це фемінізм, якщо це за права жінок, то це проти чоловіків. Насправді права жінок – це права людини, – сказала організаторка заходу Ольга Кукула.

На заході були також представники обласного осередку ГО “Карпатська Січ”. Її голова Михайло Стецик пояснив, чому сьогодні тут: “Ми прийшли поспостерігати, поспілкуватися, мирним шляхом почути їхню позицію та показати свою позицію. Коли ми прийшли, то побачили, що тут вимагають ратифікувати Стамбульську конвенцію. Стамбульська конвенція у своїй преамбулі та у декількох своїх розділах говорить про те, що у державі, яка ратифікує цю угоду, повинні бути легалізовані та визнані на офіційному рівні одностатеві шлюби”.

Марш жінок відбувся і в інших містах України.

Івано-Франківськ долучився до заходу вперше. Восьмого березня біля ратуші з 13-ї до 15-ї години працювала фотозона. Світлини прикарпаток викладуть в події Маршу жінок та/або на сторінці Дом 4824 в соцмережах з тегами #маршжінок #маршжінок_ІваноФранківськ.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...