Мед Атлант

Місця для поховань закінчуються: кладовище у Чукалівці планують розширити

Станом на 16 березня, на міському кладовищі у Чукалівці, що поблизу Івано-Франківська, залишилося приблизно 0,8 гектара ділянок, підготовлених для поховань.

Про це на засіданні виконкому повідомив директор КП “Міська ритуальна служба” Андрій Хруник, пише Суспільне Карпати.

Червоними квадратами виділені ті ділянки, які вільні та підготовлені для захоронення. Зліва направо (на фото — ред.) сектор 152, де відбуваються поховання людей з коронавірусною хворобою, 153 пів сектора, починаючи від грудня 2020-го, ми вже захоронили. І два сектори ще вільні під поховання, — каже Андрій Хруник.

За його словами, планували, що цього вистачить до кінця 2021-го року, але, якщо збережеться така тенденція як зараз, місця вистачить до вересня.

З початку березня поховали 114 людей. Найбільше — 13 — було 15-го березня.

Утворені дві додаткові бригади. Деколи хлопці працюють з п’ятої ранку, — зазначає Хруник.

Андрій Хруник каже, що на сьогоднішній день місто забезпечене землею, в резерві 5,4 гектара, які можна використовувати під поховання. Цього мало б вистачити на чотири роки.

Питання в тому, що ті ділянки неготові. Вище цих червоних квадратів (на фото — ред.) ліс, самосів, який потрібно повністю зрізати, корчувати, робити нарізки, планувати сектори, будувати дороги. Також необхідно облаштувати проїзд через водовідвідну канаву. Тільки тоді ми зможемо загнати техніку і приступити до робіт, — розповідає директор підприємства.

У КП також мають певні напрацювання з отримання ще 13-ти гектарів земель з Рибницького лісгоспу: “Якщо нам вдастьcя доопрацювати це питання, то це ще років на 10 буде”.

До слова, упродовж 2020-го року на міському кладовищі у Чукалівці проведено 1 507 поховань. Зокрема, 1 351 поховання — в могилах, шість — підпоховання урн з прахом в існуючі могили, поховали одного учасника АТО, 16 поховань невідомих та тих, хто не має рідних, а також 133 поховання хворих на COVID-19.

На інфографіці зображено кількість поховань впродовж трьох років, а також місяці, у яких їх було найбільше.

У порівнянні з минулим роком, кількість поховань збільшилася на майже 200. У 2020-му найбільше поховань було у листопаді — 153.

За словами Хруника, у 2021-му році планують придбати маневрений мікроавтобус для перевезення відвідувачів територією кладовища.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...