Втрати окупанта станом на 218 день війни

58580
Особовий склад
261
Літаків
224
Гелікоптерів
2325
Танків
4909
ББМ
1385
Артилерія
175
Засоби ППО
331
РСЗВ
3751
Автомобільна техніка та цистерни з ПММ
995
БПЛА
15
Кораблі та катери
Купити квартиру Івано-Франківськ

Поетеса з Калущини отримала Міжнародну літературну премію імені Григорія Сковороди

Міжнародна літературна премія імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень» заснована 1 березня 2005 року громадською організацією «Чернігівський інтелектуальний центр» та Волинським товариством «Світязь» з метою розвитку вітчизняного книговидання і підтримки українських письменників, митців, науковців, журналістів, громадських діячів та меценатів.

З 1 листопада 2014 засновником премії є Міжнародна літературно-мистецька академія України.

Найкращий подарунок до Всесвітнього дня поезії отримала поетеса Галина Пухта, інформують “Вікна”.

Вона стала переможцем міжнародної літературної премії “Сад божественних пісень” імені Григорія Сковороди за збірку віршів “У сповитку сльози”.

Велике спасибі голові Комітету з нагородження премією п. Василеві Слапчуку, президенту Міжнародної літературно-мистецької Академії України п. Сергієві Дзюбі за увагу до моєї скромної творчості!, — зазначила поетеса.

Зігрій її, оту самотню жінку!

Вино з крихкої чаші пригуби.

Вона недавно всі свої обжинки

Зв’язала перевеслами журби.

Така примхлива, в гордій іпостасі,

Вона тобі не виплачеться, ні!

А ти зумій, бо то якраз на часі,

В її зіниці глянути сумні.

І як сльоза покотиться остання

З усіх пролитих потайки вночі,

Лише тоді сповий її коханням

І дай заснути в тебе на плечі!

Щороку Комітет нагороджує лауреатів Міжнародної літературної премії імені Григорія Сковороди «Сад божественних пісень»: письменників, митців, науковців, журналістів, громадських діячів та меценатів, які мешкають в Україні і за кордоном.

Кандидатура кожного претендента на здобуття премії обговорюється всіма членами Комітету і затверджується відкритим голосуванням.

Лауреати отримують диплом та грошову винагороду. Нагорода вручається раз у житті.

Довідка:

 Народилася Галина Пухта 13 листопада 1960 року в с. Кадобна Калуського району у сім’ї Ганни та Івана Сухарників. В 1977 році поступила на заочне відділення філологічного факультету Одеського Державного університету. Навчання поєднувала із працею в Калуській школі № 8, відтак у школах Голинській та Кадобнянській. Згодом, до 2004 року, навчала учнів в Брошнівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, працювала вчителем української мови та літератури.

Вже в 13 –річному віці почала свої перші віршовані спроби. У поезії Галини Пухти — рідна Україна, до болю знайомі стежки дитинства, тепле слово матері, мудра батьківська порада.

В 1995 році вийшла збірка під назвою “Поезія”, в 1997 році — збірка “Устами болю”, у 2007 році — збірка “Сповідь”. 2015 року світ побачила збірка «Анночці на іменини», а недавно — ще дві збірки: “На гойдалці вітрів” та “У сповитку сльози”.

Галина Пухта — лауреат премії Мирона Утриска (2001 рік).

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА у Telegram

Схожі записи

Loading...