Мед Атлант

На Прикарпатті врятували пацієнта з COVID-19, який уразив 50% легень

Ще в лютому 2021 році в лікарню поступив 57-річний пацієнт з ковідною пневмонією. Серед основних симптомів — задишка, низька сатурація, близько 50% ураження легень.

Пропорятунок хворого розповіли в Івано-Франківській центральній міській клінічній лікарні, інформують “Вікна”.

Радіємо, що в непростий час можемо захоплюватися перемогам наших лікарів над недугами. Захворювання на COVID-19 здатне завдати шкоди організму людини різними способами. Вплив вірусу на серцеві вади може призвести до тяжких наслідків. Тому вчасна діагностика та професійність лікарів є основою для збереження здоров’я. Про один із таких випадків, хочемо розповісти детальніше, — йдеться в повідомленні.

Оскільки лікарня надає комплексний спектр медичних послуг, пацієнта оглянув лікар-кардіолог та вислухав шуми серця. На ЕХО серця каріолог-ехографіст діагностувала і виміряла важку ваду двох клапанів.

Наступним кроком було консультування фахівців відділення інвазивних методів діагностики і лікування. Через важкий стан пацієнта його ще два тижні готували до складної операції, що відбулась в березні 2021 року.

Операція тривала біля 5 годин: корекція важкої поєднаної вади серця: важкої аортальної недостатності з приводу двостулкового АК та важкої мітральної недостатності з приводу відриву декількох груп хорд від папілярних м‘язів передньої стулки мітрального клапану (сегмент А2) — пройшла успішно!, — розповідають медики.

Проведено протезування аортального клапану та реконструкція передньої стулки МК з допомогою трьох неохорд (Goretex PV4) та анулопластику кільцем Medtronic 36.

На думку кардіохірурга Тараса Гудзенка, причиною такої важкої поєднаної вади двох клапанів могла бути тривала недіагностована вроджена вада — двостулковий аортальний клапан, який з віком почав не щільно закриватися. Як наслідок розвинулася безсимптомна важка аортальна недостатність, котра, в свою чергу, спричинила перерозтягнення порожнини серця (лівого шлуночка) та нещільність вже другого клапана серця — мітрального (т. зв. мітралізація вади). Хорди клапана не витримали та обірвалися, відтак виникла гостра важка мітральна недостатність на фоні важкої аортальної недостатності. Хворий міг померти від набряку легень. Не виключено, що відрив хорд міг відбутися на фоні загальної інтоксикації через COVID-19.

Пацієнт був виписаний на 9-ий день після операції в задовільному стані додому.

Відтепер читайте найважливіші новини МІСТА.у Telegram

Loading...